Teams » FULHAM

14.01.2021 | 00:07

Η Φούλαμ και ο Πάρκερ τιμώρησαν τον Ζοσέ!

Ο Μουρίνιο ήταν άνετος με τον προγραμματισμό της αναμέτρησης μέσα σε 48 ώρες κι όμως η Τότεναμ δεν κατάφερε να νικήσει! Οι «cottagers» έφυγαν από το γήπεδο των «σπιρουνιών» με τον βαθμό της ισοπαλίας χάρη στο τελικό 1-1, παραμένοντας μέσα στο παιχνίδι και κοντράροντας τους αντιπάλους τους καθ' όλη τη διάρκεια! Με το τελικό 1-0 επικράτησε η Σίτι της Μπράιτον στο Etihad.

30.12.2020 | 16:47

Οριστική αναβολή και στο Τότεναμ - Φούλαμ

Μετά το ματς της Δευτέρας ανάμεσα στην Έβερτον και την Μάντσεστερ Σίτι, ήρθε νέα αναβολή σε αγώνα της Πρέμιερ Λιγκ λόγω κορονοϊού, με την αναμέτρηση της Τότεναμ απέναντι στην Φούλαμ να μην πραγματοποιείται απόψε...

26.12.2020 | 18:55

Η Βίλα άφησε την Πάλας σε... θλίψη, έμεινε με την όρεξη η Φούλαμ

Η Άστον Βίλα αν και με παίκτη λιγότερο από το φινάλε του πρώτου μέρους, έφτασε στο 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας, την οποία άφησε βυθισμένη στη θλίψη δίχως να μπορεί να ξεπεράσει την «εφτάρα» από τη Λίβερπουλ. Πάλεψε η Φούλαμ, αλλά πήρε μόνο έναν βαθμό με το 0-0 κόντρα στην Σαουθάμπτον παραμένοντας κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού.

20.12.2020 | 10:25

Το αστείο αυτογκόλ του Ρίτσι και η «βουτιά» του Γουίλσον (vid)

Με... ευτράπελα διαμορφώθηκε το τελικό 1-1 στην αναμέτρηση της Νιούκαστλ με την Φούλαμ στο St. James' Park, σε ένα ματς που... ενδιέφερε πολύ την Άρσεναλ αναφορικά με την κατάσταση στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας. Άθελά του ο Ματ Ρίτσι δέχθηκε τη μπάλα στο πρόσωπο και πέτυχε αυτογκόλ, για βουτιά στην περιοχή κατηγόρησε ο Σκοτ Πάρκερ τον Κάλουμ Γουίλσον ώστε να πάρουν πέναλτι οι «καρακάξες».

16.12.2020 | 23:54

Η κορυφή είναι ξανά κόκκινη! (vids)

Γκολ, δοκάρια, ταχύτητα, μάχη μέχρι τέλους και η Λίβερπουλ ξανά στην κορυφή! Το εντυπωσιακό ντέρμπι με την Τότεναμ στο «Άνφιλντ» είχε τα πάντα, είχε και δραματικό φινάλε και με γκολ του Φιρμίνο στο 90' οι Πρωταθλητές επέστρεψαν μόνοι τους στο ρετιρέ με το τελικό 2-1! Στο 1-1 το Γουέστ Χαμ – Κρίσταλ Πάλας, δίχως τέρματα (0-0) το Φούλαμ – Μπράιτον με χαμένους τους «cottagers» καθώς δεν επένδυσαν στον βαθμό από το ματς με τη Λίβερπουλ και ακροβατούν στα χαμηλά...

13.12.2020 | 20:28

Ντέρμπι... στην ισοβαθμία! (vid)

Η Φούλαμ δεν επέτρεψε στη Λίβερπουλ να προσπεράσει την Τότεναμ στην κορυφή της βαθμολογίας! Με το 1-1 των Πρωταθλητών Αγγλίας στην αγγλική πρωτεύουσα οι «κόκκινοι» θα υποδεχθούν την Τότεναμ το βράδυ της Τετάρτης με τις δύο ομάδες στην απόλυτη ισοβαθμία με τα «σπιρούνια» να έχουν αβαντάζ στα γκολ! Ο Σαλάχ έφτασε στα 85 γκολ στην Πρέμιερ ξεπερνώντας την επίδοση του Κριστιάνο Ρονάλντο.

05.12.2020 | 18:50

Ξεκούραστο απόγευμα για τη Σίτι (vids)

Η Φούλαμ δεν θα μπορούσε σε καμία περίπτωση ν' αποτελέσει εμπόδιο για τη Σίτι που έφτασε πολύ εύκολα στο τελικό 2-0 και δεν ανησύχησε ποτέ από τους Λονδρέζους που αρκέστηκαν σε παθητικό ρόλο. Στο 1-1 έμειναν Μπέρνλι και Έβερτον στο Turf Moor, σε ματς που έδωσαν μεγάλη μάχη οι Πίκφορντ και Πόουπ κάτω απ' τα δοκάρια!

05.12.2020 | 10:36

Έβερτον, Σίτι και Γιουνάιτεντ ξεκουράζονται τις λιγότερες μέρες στις γιορτές! (pic)

Λόγω και της συμμετοχής τους στο Λιγκ Καπ, οι Έβερτον, Μάντσεστερ Σίτι και Γιουνάιτεντ έχουν τον μικρότερο μέσο όρο ημερών ξεκούρασης στο φορτωμένο πρόγραμμα των αγωνιστικών τους υποχρεώσεων την εορταστική περίοδο!

30.11.2020 | 23:56

Την έπιασε στον ύπνο και ανέβηκε 5άδα!

Η Γουέστ Χαμ σκοράροντας με το ξεκίνημα των δύο ημιχρόνων απέναντι στην Άστον Βίλα κατάφερε να επικρατήσει με σκορ 2-1, να πάρει τρίτη διαδοχική νίκη και ν' αναρριχηθεί στην 5η θέση της βαθμολογίας! Έχασε πέναλτι ο Γουότκινς στο 74ο λεπτό, είχε τρομερό οφσάιντ στις καθυστερήσεις αποτυγχάνοντας να ισοφαρίσει για τους «χωριάτες». Κάκιστη ήττα για τη Λέστερ νωρίτερα, 2-1 από την Φούλαμ!

26.11.2020 | 14:06