Teams » CRYSTAL-PALACE

19.10.2021 | 15:16

Κρίστιαν Μπεντέκε: Σκόραρε και πάλι κόντρα στην Άρσεναλ, πανηγύρισε, αλλά για πρώτη φορά δεν έφυγε με το «διπλό» από το «Έμιρεϊτς»

Μπορεί ο Κρίστιαν Μπεντέκε να βρήκε και πάλι δίχτυα απέναντι στην Άρσεναλ, σε τέταρτο διαφορετικό ματς στην καριέρα του στο «Έμιρεϊτς», όμως η Κρίσταλ Πάλας δεν κατάφερε να πάρει το «διπλό», ούσα η πρώτη ομάδα που δεν συνδυάζει γκολ του επιθετικού της με τρίποντο!

19.10.2021 | 13:42

Μικέλ Αρτέτα: Διατήρησε στα… χασομέρια το «αήττητο» απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας, είτε ως παίκτης, είτε ως προπονητής!

Μπορεί η Άρσεναλ να μην κατάφερε να κερδίσει την Κρίσταλ Πάλας και να κάνει τέσσερις τις νίκες της στο πρωτάθλημα σε οκτώ αναμετρήσεις, όμως ο Μικέλ Αρτέτα δεν έχασε και πάλι από τους φιλοξενούμενους στο «Έμιρεϊτς», διατηρώντας το αήττητο που τον διέπει απέναντι στους «αετούς», τόσο στην ποδοσφαιρική, όσο και στην προπονητική του καριέρα.

19.10.2021 | 00:00

Έσωσε το βαθμό με buzzer beater του Λακαζέτ (vid)

Στην επιστροφή του Πατρίκ Βιεϊρά στο Έμιρεϊτς, Άρσεναλ και Κρίσταλ Πάλας αναδείχθηκαν ισόπαλες με 2-2, με τους φιλοξενούμενους να χάνουν το τρίποντο στο 90+5 από το γκολ του Λακαζέτ. Οι γηπεδούχοι προηγήθηκαν νωρίς με τον Ομπαμεγιάνγκ όμως Μπεντέκε και Εντουάρντ εκμεταλλεύτηκαν τα λάθη της άμυνας των «κανωνιέρηδων» και έφεραν τούμπα το παιχνίδι, πριν την ισοφάριση του Λακαζέτ.

03.10.2021 | 18:03

Συνεχίζει την τρέλα η Μπρέντφορντ που κέρδισε στις καθυστερήσεις την Γουέστ Χαμ – επέστρεψε στις νίκες η Τότεναμ, «αυτοκτόνησε» απέναντι στην Πάλας η Λέστερ!

Μία απίστευτη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει στο φινάλε της αναμέτρησης η Μπρέντφορντ απέναντι στην Γουέστ Χαμ, με τις "μέλισσες" να... τσιμπούν την ομάδα του Ντέιβιντ Μόιζ και να επικρατούν με 2-1 στις καθυστερήσεις! Την ίδια ώρα, η Τότεναμ επέστεψε στις νίκες απέναντι στην Άστον Βίλα με 2-1, ενώ η Λέστερ «αυτοκτόνησε» απέναντι στην Πάλας (2-2), παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο!

28.09.2021 | 12:48

Πατρίκ Βιεϊρά: Είδε ομάδα του να ισοφαρίζεται μετά το 85ο λεπτό στην έδρα του, είτε ως ποδοσφαιριστής, είτε ως προπονητής, για πρώτη φορά μετά τους… Invincibles!

Ένα εντυπωσιακό στατιστικό έκανε την εμφάνισή του μετά την «σοκαριστική ισοφάριση» που υπέστη η Κρίσταλ Πάλας στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων απέναντι στην Μπράιτον, με τον προπονητή της, Πατρίκ Βιεϊρα, να βιώνει ένα τέτοιο συναίσθημα ως προπονητής επί αγγλικού εδάφους, για πρώτη φορά στην καριέρα του! Αντίστοιχα, η προηγούμενη φορά που είδε κάτι ανάλογο να συμβαίνει στην Premier League, κατακτούσε αήττητος το πρωτάθλημα!

28.09.2021 | 11:34

Κρίσταλ Πάλας: Το de javu της περσινής σεζόν απέναντι στην Μπράιτον και τα γκολ του Ζαχά που… δεν οδηγούν σε νίκη!

«Μία ανάσα» από τη νίκη απέναντι στην Μπράιτον, και την δεύτερη επικράτησή της στην τρέχουσα Premier League έφτασε η Κρίσταλ Πάλας (1-1) με τους «γλάρους» πάντως να βρίσκουν γκολ ισοφάρισης στο τελευταίο λεπτό των καθυστερήσεων, θυμίζοντας στους γηπεδούχους πως δεν… έμαθαν καλά, το περσινό μάθημά τους!

27.09.2021 | 23:55

Δεν έπιασε κορυφή, αλλά πήρε βαθμό στο φινάλε η Μπράιτον!

Ο Μοπέ με υπέροχη λόμπα στις καθυστερήσεις σε στιγμή που η άμυνα της Πάλας «κοιμήθηκε», η Μπράιτον πήρε τον βαθμό με το τελικό 1-1 από το εκτός έδρας ματς με τους «αετούς» και έσωσε κάτι, ακόμα κι αν τελικά δεν ανέβηκε στην κορυφή της Πρέμιερ Λιγκ.

18.09.2021 | 18:55

Στο ρετιρέ με 100άρη Μανέ η Λίβερπουλ, «κόλλησε» η κακή Σίτι, άνετα η Γουότφορντ (vids)

Με βασικό τον Κώστα Τσιμίκα και μόχθο η Λίβερπουλ ξέφυγε μόνη στην κορυφή με το 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο «Άνφιλντ», με τον Μανέ να γράφει ιστορία με το 100ο του γκολ. Ο Πεπ το φοβόταν μετά την 6άρα επί της Λειψίας και επιβεβαιώθηκε με το κακό 0-0 της μετριότατης Σίτι κόντρα στην Σαουθάμπτον. Η Γουότφορντ έφτασε στο 3-1 επί της Νόριτς του Τζόλη και τα «καναρίνια» κατέγραψαν ιστορική αρνητική επίδοση...

14.09.2021 | 09:27

Πατρίκ Βιεϊρά: Ο άνθρωπος που λατρεύει να «πληγώνει» την Τότεναμ σε όποια θέση κι αν βρίσκεται!

Πριν από δύο δεκαετίες, στις μεταξύ τους αναμετρήσεις, υπήρχε φαβορί. Η Άρσεναλ συναντούσε την Τότεναμ, η δεύτερη δεν βρισκόταν στην καλύτερη φάση της ιστορίας της, και ο Αρσέν Βενγκέρ είχε βρει τον τρόπο να αναδεικνύεται συνήθως νικητής. Πόσο μάλλον όταν στο ρόστερ του βρισκόταν ο Πατρίκ Βιεϊρά.

11.09.2021 | 16:23

Κρίσταλ Πάλας - Τότεναμ 3-0: Γύρισε υπνωτισμένη και την πλήρωσε! (vid)

Χτυπημένη από απουσίες και από τη... μοίρα, η Τότεναμ εμφανίστηκε κατώτερη των περιστάσεων μετά τη διακοπή των εθνικών ομάδων και ηττήθηκε με 3-0 από την αποτελεσματική Κρίσταλ Πάλας του Πάτρικ Βιέιρα. Τα «σπιρούνια» αγωνίστηκαν με παίκτη λιγότερο για περίπου μισή ώρα λόγω της αποβολής του Τανγκανκά στο 60΄και πλήρωσαν την κακή τους εικόνα με μία βαριά ήττα στο Λονδρέζικο ντέρμπι.