Teams » CRYSTAL-PALACE

15.05.2022 | 17:58

Επαναφορά και σκορ τίτλου για την Σίτι, τέλος η Ευρώπη για Γουλβς, ελπίζει ακόμα η Λιντς

Η Σίτι τρόμαξε, είδε την Γουέστ Χαμ να προηγείται με δυο γκολ στο ημίχρονο, όμως η επιστροφή στο ματς, ο βαθμός και φυσικά τα γκολ για το τελικό 2-2 διατηρούν το σύνολο του Γκουαρδιόλα σε ρόλο αφεντικού για τον τίτλο. Στο +4 τώρα οι πρωτοπόροι και με +7 διαφορά τερμάτων συγκριτικά με τη Λίβερπουλ, μια εβδομάδα πριν το μεγάλο φινάλε. Έχασε πέναλτι στο 86' ο Μαχρέζ. Ισοπαλία και τέλος η ελπίδα της Ευρώπης για την Γουλβς, η Λιντς σκόραρε στις καθυστερήσεις και ελπίζει ακόμα για την σωτηρία!

08.05.2022 | 13:20

Ο Ρόι Χόντγκσον χειροκρότησε μόνο τους οπαδούς της Κρίσταλ Πάλας μετά τον υποβιβασμό της «δικής» του Γουότφορντ! (vid)

O 74χρονος τεχνικός χειροκρότησε μόνο τους οπαδούς της Κρίσταλ Πάλας, στην οποία βρέθηκε για 4 χρόνια, μετά την ήττα και τον υποβιβασμό της Γουότφορντ στην Τσάμπιονσιπ.

07.05.2022 | 18:58

Στην Championship η Γουότφορντ, άλλη ομάδα η Μπρέντφορντ με τον Έρικσεν!

Σύντομη αποδείχθηκε η επιστροφή της Γουότφορντ στην Premier League, με την ήττα της από την Κρίσταλ Πάλας στο «Σέλχαρστ Παρκ» με 1-0, να είναι καταδικαστική. Την ίδια ώρα, η Μπρέντφορντ επικράτησε της Σαουθάμπτον με 3-0, με τον Κρίστιαν Έρικσεν να είναι και πάλι καθοριστικός!

30.04.2022 | 18:56

Νίκη σωτηρίας για την Μπέρνλι με ανατροπή, έπεσε η Νόριτς!

Κρατιέται όσο μπορεί στην κατηγορία η Μπέρνλι, η οποία πραγματοποίησε μία απίστευτη ανατροπή στην έδρα της Γουότφορντ, μετά το 80ο λεπτό (1-2) και έκανε αποφασιστικό βήμα για την παραμονή της, προσθέτοντας και άλλο άγχος στην Έβερτον, ενόψει του ματς με την Τσέλσι. Την ίδια ώρα, η Μπράιτον απέδειξε ξανά γιατί αποτελεί την ευχάριστη έκπληξη του πρωταθλήματος και έφυγε με το «διπλό» από την Γουλβς, με το εμφατικό 3-0, ενώ η Νόριτς υποβιβάστηκε και μαθηματικά μετά την ήττα από την Άστον Βίλα με 2-0!

26.04.2022 | 11:34

Φιλική αναμέτρηση της Λίβερπουλ με την Κρίσταλ Πάλας στην Σιγκαπούρη!

Λίβερπουλ και Κρίσταλ Πάλας θα διασταυρώσουν τα ξίφη τους σε μία φιλική αναμέτρηση στις 15 Ιουλίου στην Σιγκαπούρη, μόλις τρεις ημέρες μετά το «ντέρμπι» προετοιμασίας των «ρεντς» απέναντι στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στην Μπανγκόκ.

25.04.2022 | 23:50

«Κόλλησαν» στο μηδέν Κρίσταλ Πάλας και Λιντς

Στο Σέλχαρστ Παρκ, Κρίσταλ Πάλας και Λιντς αναδείχθηκαν ισόπαλες χωρίς γκολ (0-0) σε ένα παιχνίδι χωρίς πολλές φάσεις μπροστά από τις δύο εστίες. Οι δύο ομάδες  έδωσαν φρενήρη ρυθμό στην αναμέτρηση, όμως οι αρκετές μονομαχίες και οι εντάσεις δεν επέτρεψαν να βρουν τον δρόμο προς τα δίχτυα, παίρνοντας από έναν βαθμό για την συνέχεια του πρωταθλήματος.

20.04.2022 | 23:41

Σωτήριος βαθμός στο 90+2' για την Έβερτον, συνεχίζει ακάθεκτη η Νιούκαστλ! (vids)

Με γκολ του Ριτσάρλισον στο 90+2’, η Έβερτον ισοφάρισε σε 1-1 την Λέστερ και πήρε έναν πολύτιμο βαθμό στην μάχη που δίνει για να παραμείνει στην κατηγορία. Την ίδια ώρα, η Νιούκαστλ κυριάρχησε στο μεγαλύτερο μέρος του αγώνα απέναντι στην Κρίσταλ Πάλας και κατάφερε να πάρει ακόμη ένα τρίποντο χάρη στο πανέμορφο γκολ του Μιγκέλ Αλμιρόν από το πρώτο ημίχρονο.

10.04.2022 | 17:54

Συνεχίζει να πιστεύει η Νόριτς, νίκη ψυχολογίας για την Λέστερ!

Κι όμως η Νόριτς είναι ακόμα ζωντανή αφού κατάφερε να νικήσει με 2-0 την Μπέρνλι στο Κάροου Ρόουντ και να μειώσει τη διαφορά της από τους αντιπάλους της, με τους «κλάρετς» να μπλέκουν σε περιπέτειες μετά και τη νίκη της Έβερτον επί της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Στο Κινγκ Πάουερ, η Λέστερ πήρε ένα σημαντικό τρίποντο για την ψυχολογίας της νικώντας με 2-1 την Κρίσταλ Πάλας και πλέον επικεντρώνεται στη ρεβάνς της Πέμπτης απέναντι στην Αϊτχόφεν.

06.04.2022 | 12:00

Πατρίκ Βιεϊρά: Έδωσε «ταυτότητα» στην Κρίσταλ Πάλας και… πλήγωσε την αγαπημένη του Άρσεναλ!

Πρόκειται αδιαμφισβήτητα για μία τεράστια νίκη της Κρίσταλ Πάλας επί της Άρσεναλ. Μία ομάδα δίχως κίνητρο, μιας και δεν μπορεί να πάει ψηλότερα της δεκάδας ή να κινδυνεύσει, επικράτησε των «κανονιέρηδων», που στοχεύουν στο Champions League, με το τελικό 3-0, να αποτελεί δημιούργημα… Πατρίκ Βιεϊρά. Το ίδιο συμβαίνει και με τα υπόλοιπα επιτεύγματα των «αετών» σε ολόκληρη την χρονιά!