Teams » CRYSTAL-PALACE

29.04.2023 | 16:45

Συνταγή επιβίωσης από Χότζον, ασταμάτητοι μπελάδες για Γουέστ Χαμ

Ακόμα μια νίκη, 40 βαθμοί στο σακούλι και η λέξη σιγουριά αρχίζει ν' ακούγεται όλο και περισσότερο στην Κρίσταλ Πάλας! Οι «αετοί» του Χότζον έφτασαν στο 4-3 επί της Γουέστ Χαμ σε ένα απίθανο ματς, με τα «σφυριά» να διατηρούνται εν μέσω αγωνίας και κινδύνων...

29.04.2023 | 15:58

Απίθανη Πάλας: Τριάντα χρόνια Premier League, 155 εντός έδρας ματς το Σάββατο και 1η φορά πέντε γκολ στο ημίχρονο!

Δεν είχε συμβεί ποτέ. Δεν είχε βιώσει ποτέ στο «σπίτι» της κάτι ανάλογο. Η Κρίσταλ Πάλας για πρώτη φορά στην ιστορία της στο «Σέλχαρστ Παρκ» μετά από 155 ματς, είδε σαββατιάτικη αναμέτρησή της να έχει πέντε γκολ στο ημίχρονο. Απίθανο…

25.04.2023 | 23:54

Σωτήρας ο Βάρντι, «τρένο» η Βίλα, άνετη η Γουλβς

Ο Τζέιμι Βάρντι ανέλαβε δράση για την επιβίωση της Λέστερ και με το πρώτο του γκολ στο πρωτάθλημα μετά τον Οκτώβρη (!), έγραψε το 1-1 κόντρα στην Λιντς στο «Έλαντ Ρόουντ», δίνοντας παράταση στο φετινό θρίλερ για την επιβίωση! Σκοράροντας για 20ο διαδοχικό ματς στην Πρέμιερ με τον Έμερι, η ¶στον Βίλα έφτασε στην 5η θέση με το 1-0 επί της Φούλαμ, η Γουλβς ουσιαστικά σώθηκε με το 2-0 απέναντι στην Πάλας.

22.04.2023 | 18:57

Έφτυσε αίμα αλλά τα κατάφερε η Λίβερπουλ, θυμήθηκε τι σημαίνει «νίκη» η Λέστερ, αρνήθηκαν να χάσουν Βίλα και Έβερτον! (vids)

Απίθανη 32η αγωνιστική, νιώθουμε πως τα έχουμε δει όλα και δεν είμαστε καν στο… φινάλε. Τρομερό παιχνίδι ανάμεσα σε Λίβερπουλ και Νότιγχαμ με νικητές τους γηπεδούχους, χάρη στις στατικές φάσεις, καθώς βρήκαν δίχτυα, τρεις φορές διά… αέρος, για το τελικό 3-2. Την ίδια ώρα, η Λέστερ πανηγύρισε το πρώτο της τρίποντο μετά από 70 ημέρες, με 2-1 και ανατροπή κόντρα στη Γουλβς, ενώ το αήττητο σερί εννέα αγώνων της Βίλα συνεχίζεται, μετά το 1-1 με τη Μπρέντφορντ. Τέλος, η Έβερτον άντεξε με νύχια και με δόντια, έστω και με παίκτη λιγότερο, και η πρώτη της «λευκή» ισοπαλία εντός του 2023 είναι γεγονός.

15.04.2023 | 18:58

Η θαυμάσια Μπράιτον «πάτησε» και την Τσέλσι, σοκ για Τότεναμ, ο Κόστα είναι ξανά εδώ!

Η Μπράιτον κερδίζει τον θαυμασμό όλων και αποκτά συνεχώς νέους φίλους με όσα φοβερά κάνει! Πέρασε και από το «Στάμφορντ Μπριτζ» επικρατώντας 2-1 με ανατροπή της – ξανά – προβληματικής Τσέλσι, αφήνοντάς την στο -10 από την 7άδα! Σόκαρε την Τότεναμ η μαχητική Μπόρνμουθ με το το 3-2 στο φινάλε, νίκη δυο μήνες μετά για την Φούλαμ (3-1 την Έβερτον), με Ντιέγκο Κόστα πανηγύρισε η Γουλβς (2-0 την Μπρέντφορντ), εύκολα 2-0 η Πάλας την Σαουθάμπτον.

15.04.2023 | 13:04

Μάικλ Ολίσε: Μια... παράσταση καριέρας που εκτόξευσε τις ποδοσφαιρικές του μετοχές!

Ο Μάικλ Ολίσε, πραγματοποίησε μαγική εμφάνιση κόντρα στην Λιντς στην προ εβδομάδας πεντάρα της Κρίσταλ Πάλας στο «Έλαντ Ρόουντ». Μοίρασε τρεις ασίστ, ήταν ο πιο ενεργητικός παίκτης της ομάδας του και έγραψε ιστορία, καταρρίπτοντας ένα εντυπωσιακό ρεκόρ!

10.04.2023 | 20:05

Οι 5+1 στιγμές της 30ης αγωνιστικής της Premier League: Από το ματς της σεζόν στην… διαιτησία της Μπράιτον! (vids)

Πρόκειται για μία εκπληκτική αγωνιστική στην Premier League, η οποία τα είχε κυριολεκτικά… όλα. Το ματς της σεζόν, μοναδικές στιγμές, μία Μπράιτον που αισθάνεται αδικημένη, τον Φρανκ Λάμπαρντ να επιστρέφει και τον Έρλινγκ Χάαλαντ να μην σταματά. Επικό…

09.04.2023 | 18:15

Η ιστορία της Κρίσταλ Πάλας… είναι ο Ρόι Χότζον: Δύο «πεντάρες» στην Premier League, και οι δύο μαζί του!

Μία εκπληκτική εμφάνιση πραγματοποίησε η Κρίσταλ Πάλας επί της Λιντς και ο Ρόι Χότζον είναι ο μοναδικός προπονητής στην ιστορία της στην Premier League, που την έχει δει να σκοράρει πέντε φορές, σε δύο διαφορετικές περιπτώσεις, σε ένα εκτός έδρας παιχνίδι.

09.04.2023 | 17:55

Φουλ για επιβίωση η Πάλας, διέλυσε την Λιντς με πέντε γκολ και ανατροπή!

Η Κρίσταλ Πάλας μπορεί στο 20λεπτο να βρισκόταν πίσω στο σκορ στο «Έλαντ Ρόουντ», όμως, σμπαράλιασε την Λιντς φτάνοντας στο τελικό 5-1! Σκόραρε σε κάθε τελική προσπάθεια που έφτιαχνε στο δεύτερο 45λεπτο η ομάδα του Ρόι Χότζον, φτάνοντας στο +6 από την επικίνδυνη ζώνη. Παντελώς απούσα η άμυνα των «παγωνιών» που μετά το προβάδισμα απλά... εξαφανίστηκαν.