Teams » BURNLEY

09.12.2023 | 18:57

Διασυρμός της Γιουνάιτεντ από την Μπόρνμουθ στο «Ολντ Τράφορντ», ξεκίνησε η αντεπίθεση της Σέφιλντ!

Το «Ολντ Τράφορντ» και η Γιουνάιτεντ υπέστησαν ιστορικό διασυρμό, με την Μπόρνμουθ για πρώτη φορά να φεύγει νικήτρια από αυτό το γήπεδο, σοκάροντας τους «κόκκινους διαβόλους» με το τελικό 3-0! Πρώτη νίκη του Κρις Γουάιλντερ στη δεύτερη θητεία του στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ χάρη στο 1-0 επί της Μπρέντφορντ. Η Μπράιτον δεν άφησε την Μπέρνλι να πάρει όλους τους βαθμούς (1-1), παραμένει επισφαλής η θέση του Κούπερ στην Νότιγχαμ Φόρεστ μετά το 1-1 με την Γουλβς.

02.12.2023 | 19:04

Η Άρσεναλ απέφυγε το... στόμα των «λύκων», τρομερό ξέσπασμα από την Μπέρνλι

Αν και στο πρώτο ημίχρονο η Άρσεναλ είχε όρεξη για πολλά γκολ, σταμάτησε να σκοράρει στο 13', έπαιξε με τη φωτιά, αλλά τελικά επικράτησε 2-1 της Γουλβς στο «Έμιρεϊτς». Πρώτη εντός έδρας νίκη στο φετινό πρωτάθλημα για την Μπέρνλι που ήταν καταιγιστική και έγραψε ιστορία με το 5-0 επί της Σέφιλντ Γιουνάιτεντ. Στο 3-1 η Μπρέντφορντ κόντρα στη Λούτον.

02.12.2023 | 17:17

Το ταχύτερο γκολ της φετινής Πρέμιερ από την Μπέρνλι, ο Τζέι Ροντρίγκεζ ξανά στα 15 δευτερόλεπτα! (vid)

Με τα επίσημα στοιχεία να δίνουν το γκολ στα 15 δευτερόλεπτα, η Μπέρνλι πέτυχε το πιο γρήγορο τέρμα στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, παίρνοντας το προβάδισμα κόντρα στη Σέφιλντ Γιουνάιτεντ! Και μάλιστα, ο Τζέι Ροντρίγκεζ σκόραρε τόσο γρήγορα για δεύτερη φορά στην καριέρα του στο κορυφαίο πρωτάθλημα, με διαφορά... 10 ετών!

25.11.2023 | 19:05

Η Νιούκαστλ προσγείωσε την Τσέλσι με τεσσάρα, ανατροπή με γκολ στο 86' και το 91' η Γουέστ Χαμ!

Η Τσέλσι προδόθηκε από την άμυνά της, έκανε τα πάντα λάθος στο δεύτερο ημίχρονο στο St. James' Park και η Νιούκαστλ δεν τη... λυπήθηκε καθόλου, φτάνοντας στο 4-1 και έχοντας παίκτη περισσότερο από το 73'. Με δυο γκολ στο φινάλε η Γουέστ Χαμ ανέτρεψε (2-1) όλο το ματς με την Μπέρνλι. Δεύτερη νίκη στη σεζόν για την Λούτον με το 2-1 επί της Κρίσταλ Πάλας, πρώτο θετικό αποτέλεσμα μετά από 6 αναμετρήσεις για την Μπράιτον με το 3-2 στο Νότιγχαμ.

11.11.2023 | 19:02

Ο Τροσάρ «καθάρισε» για την Άρσεναλ, ο Λίντελοφ… κράτησε τον Τεν Χαγκ στη Γιουνάιτεντ! (vids)

Μία από τις καλύτερες εμφανίσεις του Λεάντρο Τροσάρ με τη φανέλα της Άρσεναλ, ήταν αρκετή για να πάρουν το τρίποντο απέναντι στην Μπέρνλι (3-1) οι «κανονιέρηδες» και να ανέβουν ξανά στην κορυφή της βαθμολογίας (μαζί με τη Μάντσεστερ Σίτι). Σπουδαία νίκη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Λούτον (1-0), με τον Έρικ Τεν Χαγκ να… σώζεται από τον Λίντελοφ, τη στιγμή που η Έβερτον πανηγύρισε τεράστιο «διπλό» κόντρα στην Κρίσταλ Πάλας με 3-2!

04.11.2023 | 19:01

Στον αστερισμό του Ντοκού η Σίτι, φοβερή η Μπρέντφορντ, πρώτη νίκη με... Μπάλντοκ για την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ!

Ένα γκολ και τέσσερις ασίστ από τον αφηνιασμένο, Ζερεμί Ντοκού, στη Σίτι, η οποία διέσυρε με το 6-1 την Μπόρνμουθ. Βαθμό με απίστευτη τύχη πήρε η Μπράιτον στο «Γκούντισον Παρκ» με το 1-1 επί της Έβερτον. Ματς με δύο ανατροπές στο Μπρέντφορντ όπου η ομάδα του Φρανκ επιβλήθηκε 3-2 της Γουέστ Χαμ, με τον Μαυροπάνο να πετυχαίνει αυτογκόλ. Ο Μπάλντοκ πρόσφερε στην Σέφιλντ Γιουνάιτεντ την πρώτη της νίκη με κερδισμένο πέναλτι στις καθυστερήσεις για το 2-1 επί της Γουλβς, νίκη (2-0) για την Πάλας στην έδρα της Μπέρνλι.

21.10.2023 | 19:05

Με μεγάλο μόχθο η Σίτι, χαλαρό Σάββατο για Νιούκαστλ, βαθμός με ψυχή για Λούτον!

Η Σίτι πίστεψε πως με τα δυο γκολ από νωρίς θα είχε ήρεμο απόγευμα, αλλά χρειάστηκε αντοχές για να επικρατήσει 2-1 της Μπράιτον. Άνετο 4-0 της Νιούκαστλ απέναντι στην Πάλας, γύρισε όλο το ματς με την Μπόρνμουθ η Γουλβς (2-1) έχοντας παίκτη περισσότερο από το 54'. Με γκολ στο 82' και το 90' + 2' η Λούτον πήρε βαθμό από την Νότιγχαμ Φόρεστ (2-2), σπάνια νίκη υπό βροχή για Μπρέντφορντ (3-0 την Μπέρνλι).

07.10.2023 | 19:00

Επικός ΜακΤόμινεϊ έσωσε την Γιουνάιτεντ με δυο γκολ στις καθυστερήσεις, ξέσπασαν Τσέλσι και Έβερτον!

Με την άμυνά της να... εκπέμπει SOS και ν' αποτελεί έναν από τους πιο δύσκολους γρίφους προς επίλυση, η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είχε τον... από μηχανής Θεό, Σκοτ ΜακΤόμινεϊ να σκοράρει στο 90' + 3' και το 90' + 7' για το 2-1 απέναντι στην Μπρέντφορντ, με τον Μαγκουάιρ να κάνει την ασίστ στο δεύτερο τέρμα! Με σούπερ Στέρλινγκ η Τσέλσι έφτασε στο 4-1 επί της Μπέρνλι, άνετα 3-0 η Έβερτον την Μπόρνμουθ.

03.10.2023 | 23:28

Η Μπέρνλι τα κατάφερε: Πρώτη νίκη μετά την επιστροφή της στην Premier League!

Σπουδαία νίκη πανηγύρισε η Μπέρνλι επί της Λούτον εκτός έδρας, στο εξ' αναβολής ματς της 2ης αγωνιστικής της Premier League, με τους φιλοξενούμενους να επικρατούν με 2-1, σε ένα σκορ που διαμορφώθηκε στα τελευταία λεπτά. Πρώτο τρίποντο μετά την επιστροφή της, «χρυσό» γκολ ο Λάρσεν, δευτερόλεπτα μετά την ισοφάριση των γηπεδούχων!