10.02.2024 | 19:53

Οι μπλε κάρτες και ο τραυματισμός του Άρνολντ: Αφοπλιστικός ο Κλοπ μετά τις «γροθιές» στο Λίβερπουλ – Μπέρνλι! (vids)

Δεν είναι καλά τα νέα από τον τραυματισμό του Αλεξάντερ Άρνολντ, αλλά το μόνο δεδομένο που προέκυψε από το Λίβερπουλ – Μπέρνλι, σύμφωνα με τον Γιούργκεν Κλοπ, έχει να κάνει με την μπλε κάρτα…

10.02.2024 | 18:57

Αγχώθηκε η Λίβερπουλ, αλλά «καθάρισε» ο Έλιοτ – Ξανά πρώτη, σε ματς – ρεκόρ στο «Άνφιλντ»! (vids)

Για πρώτη φορά στην ιστορία της, σε επίπεδο Premier League και για «παρθενική» φορά μετά το 1949. Ένα «Άνφιλντ» με 60.000 κόσμο, ένα γήπεδο – κόλαση για τη Λίβερπουλ απέναντι στην Μπέρνλι. Την ευνόησε μεν, την άγχωσε δε, και η ομάδα του Βινσέντ Κομπανί, προς τιμήν της, δεν το φοβήθηκε ποτέ. Πάλεψαν πολύ οι φιλοξενούμενοι, είχαν ευκαιρίες, ισοφάρισαν, αλλά δεν άντεξαν. Επικράτησε η ομάδα του Γιούργκεν Κλοπ με 3-1, ισάριθμοι διαφορετικοί σκόρερ, πρωταγωνιστής ο Έλιοτ, για να γυρίσουν οι «κόκκινοι» στην πρώτη θέση!

10.02.2024 | 18:18

«Χαμός» στο «Άνφιλντ», ειρωνικά χαμόγελα ο Κλοπ: Το γκολ μέτρησε, αλλά εξετάστηκε… χωρίς λόγο! (vid)

Πολύ περίεργη στιγμή στο 51ο λεπτό στο «Άνφιλντ». Σκόραρε η Λίβερπουλ, το γκολ έμοιαζε εξαρχής κανονικό, εξετάστηκε για δύο λεπτά η φάση, και τελικά οι «κόκκινοι» πήραν προβάδισμα!

03.02.2024 | 19:01

Απόλαυση η Λούτον και μαγικό ματς με οχτώ γκολ στο Νιούκαστλ, ήρωας ο Φοφανά για την Μπέρνλι!

Είναι να τη χαίρεσαι και να την σέβεσαι αυτή τη Λούτον με όσα κάνει! Οι νεοφώτιστοι προκάλεσαν τρόμο στη Νιούκαστλ, γύρισαν από το εις βάρος τους 2-1 στο υπέρ τους 4-2, αλλά το σύνολο του Χάου κατάφερε μέχρι το φινάλε να φτάσει στο 4-4 σε ένα μαγικό παιχνίδι! Με δυο γκολ στην πρώτη του εμφάνιση μπροστά στο κοινό της Μπέρνλι, ο Φοφανά έγινε ήρωας στο 2-2 που διαμορφώθηκε στο 92' κόντρα στη Φούλαμ! Ξεπέρασε την 4άρα από τη Λούτον και πήρε νίκη η Μπράιτον.

31.01.2024 | 23:31

Νίκη με ανατροπή σε τρελό ματς η Τότεναμ, τριάρα σαν σε προπόνηση η Σίτι!

Βρισκόταν πίσω στην ανάπαυλα, σκόραρε τρις σε 8 λεπτά στο δεύτερο μέρος, πρόσφερε σασπένς στον κόσμο της και διασκέδαση στους υπόλοιπους! Η Τότεναμ επικράτησε 3-2 της Μπρέντφορντ σε παιχνίδι που δεν σε άφηνε να πάρεις τα μάτια σου από πάνω του! Στο χαλαρό η Σίτι έφτασε στο 3-1 κόντρα στην Μπέρνλι του Κομπανί, με ασίστ από Ντε Μπρόινε και επιστροφή Χάαλαντ.

13.01.2024 | 10:48

Και αν αυτή η φάση κρίνει μία… παραμονή: Ο «χαμός» στο Μπέρνλι – Λούτον και η ισοφάριση! (vid)

Τρία λεπτά απομένουν. Η Λούτον κάνει ακόμη μία σέντρα. Ο Τράφορντ θέλει να «καθαρίσει» τη φάση, συγκρούεται με τον Αντεμπάγιο, ζητά φάουλ, δεν δίνεται και ο Μόρις σκοράρει. Έγινε… χαμός στο φινάλε του Μπέρνλι – Λούτον, το γκολ μέτρησε και πρόκειται για ένα σφύριγμα που ενδέχεται να παίξει τον ρόλο του, ακόμη και στην παραμονή στην Premier League. Τελικά, ήταν ή όχι φάουλ;

12.01.2024 | 23:46

Η Λούτον θέλει να μείνει στην Πρέμιερ και το έδειξε στο Turf Moor!

Με γκολ του Κάρλτον Μόρις στο 90' + 2' και παρά τις διαμαρτυρίες της Μπέρνλι για φάουλ στον Τράφορντ, η Λούτον εξασφάλισε βαθμό με το τελικό 1-1 στο Turf Moor! Τρομερή μάχη μέχρι τέλους φέτος για τις ομάδες που κυνηγούν την παραμονή!