Teams » BRENTFORD

07.10.2021 | 13:21

Τσέλσι, Άρσεναλ, Τότεναμ, Γουέστ Χαμ και Μπρέντφορντ: Πόσο άλλαξαν σε 30 ημέρες;

Πριν από 30 ημέρες, η κατάταξη της Premier League ήταν τελείως διαφορετική, με το παράδειγμα της Άρσεναλ στην τελευταία θέση και της Τότεναμ στην κορυφή της βαθμολογίας να κυριαρχούν. Έναν μήνα μετά, οι «κανονιέρηδες» έχουν φτάσει την αντίπαλό τους, η Τσέλσι παρουσίασε μία κάμψη, η Μπρέντφορντ εξακολουθεί σταθερά να εντυπωσιάζει και η Γουέστ Χαμ αντικρίζει έναν… απίθανο Μάικλ Αντόνιο!

03.10.2021 | 18:03

Συνεχίζει την τρέλα η Μπρέντφορντ που κέρδισε στις καθυστερήσεις την Γουέστ Χαμ – επέστρεψε στις νίκες η Τότεναμ, «αυτοκτόνησε» απέναντι στην Πάλας η Λέστερ!

Μία απίστευτη νίκη κατάφερε να πανηγυρίσει στο φινάλε της αναμέτρησης η Μπρέντφορντ απέναντι στην Γουέστ Χαμ, με τις "μέλισσες" να... τσιμπούν την ομάδα του Ντέιβιντ Μόιζ και να επικρατούν με 2-1 στις καθυστερήσεις! Την ίδια ώρα, η Τότεναμ επέστεψε στις νίκες απέναντι στην Άστον Βίλα με 2-1, ενώ η Λέστερ «αυτοκτόνησε» απέναντι στην Πάλας (2-2), παρά το γεγονός ότι προηγήθηκε με 2-0 στο ημίχρονο!

01.10.2021 | 14:06

Ο Σάουθγκεϊτ παρακολουθεί στενά τον Τόνεϊ για την εθνική!

Ο Άγγλος επιθετικός που εντυπωσιάζει με τις εμφανίσεις του στην Πρέμιερ Λιγκ με τη φανέλα της Μπρέντφορντ βρίσκεται υπό στενή παρακολούθηση από τον ομοσπονδιακό τεχνικό της Αγγλίας για μια θέση στο ρόστερ των «τριών λιονταριών».

27.09.2021 | 13:42

Απήλαυσε το ματς απέναντι στην Λίβερπουλ που… υποστήριζε από μικρός, ο Ιβάν Τόνεϊ! (pic)

Την μεγάλη αγάπη που είχε ως παιδί για την Λίβερπουλ δεν δίστασε να κρύψει μετά το 3-3 της Μπρέντφορντ στο Brentford Community Stadium ο Ίβαν Τόνεϊ, λέγοντας πως πραγματοποίησε το όνειρό του και τέθηκε αντιμέτωπος απέναντι στους «κόκκινους».

26.09.2021 | 15:57

Απίθανη αντίδραση από Τόμας Φρανκ σε χαμένη ευκαιρία της Λίβερπουλ, «μίλησαν» με τα μάτια με τον Κλοπ (vid)

Η Λίβερπουλ στο φινάλε της εντυπωσιακής αναμέτρησης με την Μπρέντφορντ (3-3) λίγο έλειψε να πάρει τελικά τη μεγάλη νίκη σε φάση που θα ήταν αυτογκόλ, με τον Τόμας Φρανκ και τον Γιούργκεν Κλοπ να επικοινωνούν με τα μάτια και ν' απολαμβάνουν τα συναισθήματα που τους πρόσφερε αυτό το υπέροχο παιχνίδι.

25.09.2021 | 21:24

Πήρε με το «έτσι θέλω» την ισοπαλία η Μπρέντφορντ απέναντι στην Λίβερπουλ με 3-3, στο εντυπωσιακότερο ματς της φετινής σεζόν!

Εντυπωσιακή ήταν η εξέλιξη της αναμέτρησης στο Brentford Community Stadium ανάμεσα σε Μπρέντφορντ και Λίβερπουλ (3-3), με τους φιλοξενούμενους να ανατρέπουν το προβάδισμα των «νεοφώτιστων», τον Σαλάχ να κάνει ρεκόρ, φτάνοντας τα 100 γκολ αλλά τίποτα να μην τους είναι αρκετό, προκειμένου να φτάσουν στο πολυπόθητο διπλό. Ισοφάρισε δις η Μπρέντφορντ και πήρε με το «έτσι θέλω» έναν απίστευτο βαθμό!

21.09.2021 | 23:44

Άνετα Λίβερπουλ και Σίτι, σοκ για Έβερτον και Γουότφορντ, εφτάρα η Μπρέντφορντ

Η Λίβερπουλ δεν είχε πρόβλημα να ξεπεράσει το εμπόδιο της Νόριτς και πέτυχε τρία τέρματα με τους Μιναμίνο και Οριγκί για το τελικό 3-0. Ασίστ από τον Τσιμίκα στο δεύτερο τέρμα, αστόχησε ο Τζόλης σε πέναλτι που κέρδισε ο Γιαννούλης λίγο πριν την ανάπαυλα! Με ανατροπή μέσα σε ελάχιστα λεπτά η Σίτι ξεκίνησε την υπεράσπιση του τίτλου της με το 6-1 επί της Γουίκομ. Καρέ τερμάτων ο Τζέι Ροντρίγκες για την Μπέρνλι, η Στόουκ πέταξε εκτός την Γουότφορντ και η ΚΠΡ έκανε «μπαμ» στα πέναλτι με την Έβερτον, στο 7-0 σταμάτησε η Μπρέντφορντ απέναντι στην Όλνταμ.

18.09.2021 | 18:55

Στο ρετιρέ με 100άρη Μανέ η Λίβερπουλ, «κόλλησε» η κακή Σίτι, άνετα η Γουότφορντ (vids)

Με βασικό τον Κώστα Τσιμίκα και μόχθο η Λίβερπουλ ξέφυγε μόνη στην κορυφή με το 3-0 επί της Κρίσταλ Πάλας στο «Άνφιλντ», με τον Μανέ να γράφει ιστορία με το 100ο του γκολ. Ο Πεπ το φοβόταν μετά την 6άρα επί της Λειψίας και επιβεβαιώθηκε με το κακό 0-0 της μετριότατης Σίτι κόντρα στην Σαουθάμπτον. Η Γουότφορντ έφτασε στο 3-1 επί της Νόριτς του Τζόλη και τα «καναρίνια» κατέγραψαν ιστορική αρνητική επίδοση...

18.09.2021 | 16:26

Γουλβς - Μπρέντφορντ 0-2: Το «τσίμπημα» της Μπρέντφορντ ισοπέδωσε τους «λύκους»

Η νεοφώτιστη άλωσε το Μολινό και πήρε την πρώτη της νίκη μετά την πρεμιέρα με επιβλητικό τρόπο απέναντι στους «λύκους» του Μπρούνο Λάγκε που πλέον μετράνε 4 ήττες σε 5 παιχνίδια στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ.