Teams » BRENTFORD

05.11.2022 | 19:00

Θεότρελη και μαγική Λιντς με ανατροπή, στο 96' πήρε βαθμό η Φόρεστ! (vids)

Αδιανόητα και εκπληκτικά πράγματα στο «Έλαντ Ρόουντ» με την Λιντς να βρίσκεται πίσω στο σκορ 3-1 στo 48' και τελικά να παίρνει τεράστια νίκη με το τελικό 4-3 απέναντι στην Μπόρνμουθ! Νέο νικητήριο γκολ ο Σάμερβιλ, όπως το έκανε και στο «Άνφιλντ». Η Νότιγχαμ Φόρεστ την τελευταία στιγμή στο ματς με την Μπρέντφορντ ισοφάρισε στο 2-2 στο 90' + 6' και μάλιστα με αυτογκόλ!

05.11.2022 | 18:08

Απίθανη… 15η αγωνιστική: Έντεκα γκολ σε τέσσερα πρώτα ημίχρονα, δύο αποβολές και 4 πέναλτι! (vids)

Τρομερά πράγματα λαμβάνουν χώρα στην 15η αγωνιστική της Premier League, με τα 4 πρώτα παιχνίδια της αγωνιστικής να έχουν αθροιστικά 11 γκολ στα πρώτα ημίχρονα, 4 πέναλτι και δύο αποβολές…

29.10.2022 | 19:03

Έβγαλε χαρακτήρα και το γύρισε η Τότεναμ - «Κάηκε» στα 19 κόρνερ η Μπόρνμουθ! (vids)

Τεράστια νίκη, αναλογικά με το πώς εξελίχθηκε η αναμέτρηση, πανηγύρισε η Τότεναμ απέναντι στη Μπόρνμουθ, στην 14η αγωνιστική της Premier League, με την ομάδα του Αντόνιο Κόντε να βρίσκεται πίσω στο σκορ με 2-0 στο 50’, να μην το παρατά και να κερδίζει στις καθυστερήσεις. Εκτέλεσε 18 κόρνερ, ισοφάρισε από στατική φάση και πήρε το τρίποντο στο… 19ο, με τα «κεράσια» «λυγίζουν» στο φινάλε. Την ίδια ώρα, η Κρίσταλ Πάλας σημείωσε ένα σημαντικό τρίποντο απέναντι στη Σαουθάμπτον, με 1-0, και «πάτησε» στην δεκάδα!

29.10.2022 | 11:16

Οι τρεις γκολκίπερ της Πρέμιερ που άφησαν εκτός Μουντιάλ τον Ντε Χέα

Οι φετινές εμφανίσεις τους ήταν τέτοιες που μαγνήτισαν περισσότερο το ενδιαφέρον του Λουίς Ενρίκε, λόγω και της κατάστασης που επικρατούσε στην Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ με το τρομερά κακό ξεκίνημα στη σεζόν. Οι Κέπα, Ράγια και Σάντσεθ βρίσκονται στην 5άδα των τερματοφυλάκων της προεπιλογής της Ισπανίας και αισθάνονται δικαιωμένοι...

23.10.2022 | 17:53

Πάρτι της Άστον Βίλα στη μετά – Τζέραρντ εποχή, ανεξήγητη τεσσάρα για τη Λέστερ!

Στο πρώτο ματς μετά την απόλυση του Τζέραρντ, η Άστον Βίλα έκανε τους οπαδούς της να τρίβουν τα μάτια τους με το καρέ τερμάτων, διαλύοντας με το τελικό 4-0 την Μπρέντφορντ. Τα τρία πρώτα γκολ είχαν επιτευχθεί από το 14'! Με τις τέσσερις πρώτες τελικές έναντι των 20+ της Γουλβς και ούσα απόλυτα κυνική, η Λέστερ πήρε ανεξήγητη νίκη με σκορ 4-0. Πρώτη φορά διαδοχικά «τρίποντα» για το σύνολο του Ρότζερς.

19.10.2022 | 23:25

Πρώτο «μηδέν» της Τσέλσι με τον Πότερ – Ασταμάτητη Νιούκαστλ!

Τη χειρότερή της εμφάνιση υπό τις οδηγίες του Γκρέιαμ Πότερ πραγματοποίησε αναμφίβολα η Τσέλσι, η οποία αναδείχθηκε ισόπαλη στην έδρα της Μπρέντφορντ (0-0) και έμεινε στο «μηδέν», για πρώτη φορά με τον Άγγλο στον πάγκο. Συνεχίζεται το αήττητο, χάρη στον... μαγικό Κέπα που κράτησε και πάλι απαραβίαστη την εστία του. Την ίδια ώρα, σπουδαία νίκη πέτυχε η Νιούκαστλ, με 1-0 απέναντι στην Έβερτον, με τον Αλμιρόν να είναι ο «χρυσός» σκόρερ! Με το ίδιο σκορ επιβλήθηκε η Σαουθάμπτον της Μπόρνμουθ.

15.10.2022 | 09:37

Τόνεϊ: Κορυφαίος Άγγλος σε συμμετοχή στα γκολ και 20/20 πέναλτι!

Ο Τόνεϊ δεν χρειάστηκε να κάνει πολλά απέναντι στην Μπράιτον. Του αρκούσαν μονάχα δυο τελικές προσπάθειες. Και κάπως έτσι ήρθαν και τα δυο του γκολ στο ματς. Τόσο κυνικός. Και είναι αρκετό. Και συνεχίζει να δείχνει γιατί κέρδισε θέση στο μυαλό του Σάουγκεϊτ για την εθνική ομάδα.

15.10.2022 | 09:22

Οι Κέιν και Τόνεϊ αδικούνται γιατί... υπάρχει ο Χάαλαντ

Όταν υπάρχει στο ίδιο πρωτάθλημα ο άνθρωπος που πετυχαίνει 1,7 τέρματα ανά ματς και έχει ήδη φτάσει στα 15 γκολ μέχρι και αυτό το σημείο, είναι λογικό η απόλυτα ικανοποιητική επίδοση των Κέιν και Τόνεϊ στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ σε ό,τι αφορά στο σκοράρισμα, να μένει απλά σε δεύτερη μοίρα.

14.10.2022 | 23:55

«Καθάρισε» ο Τόνεϊ! (vid)

Σκοράροντας από μια φορά σε κάθε ημίχρονο, ο Άιβαν Τόνεϊ πρωταγωνίστησε στο 2-0 της Μπρέντφορντ απέναντι στην Μπράιτον. «Κλείδωσε» την ομάδα του Ντε Τζέρμπι ο Τόμας Φρανκ, εξαιρετική επέμβαση του Ράγια σε κεφαλιά του Μαρτς από κοντινή απόσταση.