Teams » BRENTFORD

03.01.2023 | 12:31

Μία Μπρέντφορντ… όνειρο, που από «πρωτάρα» έγινε ρυθμιστής του πρωταθλήματος! (vids)

Ακόμη μία μεγάλη νίκη της Μπρέντφορντ απέναντι σε ομάδα του Big 6. Ακόμη μία απόδειξη πως η ομάδα του Τόμας Φρανκ αποτελεί ένα από τα πιο απρόβλεπτα club στην φετινή Premier League. Σύμπτωση επαναλαμβανόμενη όμως, παύει να είναι σύμπτωση. Και οι «μέλισσες»… το έκαναν για 5η φορά φέτος!

02.01.2023 | 21:27

Με το… αριστερό και με «τριάρα» στο 2023 η Λίβερπουλ από την τρομερή Μπρέντφορντ! (vids)

Χριστούγεννα με το δεξί και ποδαρικό στη νέα χρονιά με το… αριστερό για τη Λίβερπουλ, η οποία ναι μεν ανέβασε την απόδοσή της στο δεύτερο ημίχρονο, αλλά η κακή εμφάνιση του πρώτου, ήταν αρκετή για να την κάνει να φύγει δίχως βαθμό από το «Κομιούνιτι». Η Μπρέντφορντ ήταν εξαιρετική, δεν φοβήθηκε και με το 3-1, πήρε δίκαια μία τεράστια νίκη για αυτήν, στην πρώτη αγωνιστική του 2023!

02.01.2023 | 19:47

Συνέβη και… αυτό, για να χάσει γκολ ο Νούνιες! (vid)

Δεν μπορεί να «ρεφάρει» με τίποτα ο Ντάργουιν Νούνιες, ο οποίος στο 7ο λεπτό του μας με τη Μπρέντφορντ, πέρασε τον Ράγια αλλά δεν σκόραρε ούτε τώρα, με τον Μι να αποκρούει πάνω στη γραμμή!

30.12.2022 | 23:55

Ανατροπή και χαμόγελα χάρη σε δυο αυτογκόλ για τη Λίβερπουλ, τρομερό «διπλό» της Μπρέντφορντ!

Ως τυχερό και ευχάριστο θα θυμάται η Λίβερπουλ το φινάλε του 2022 αφού επικράτησε 2-1 της Λέστερ στο «Άνφιλντ» με δυο αυτογκόλ του Φαές σε διάστημα 7' στο πρώτο ημίχρονο! Με τον συνήθη ύποπτο, Ιβάν Τόνεϊ, να σκοράρει για 12η φορά στη σεζόν, αλλά και να τραυματίζεται, η Μπρέντφορντ πήρε το 2-0 από την Γουέστ Χαμ και την υποχρέωσε στην 5η σερί ήττα στην Πρέμιερ!

26.12.2022 | 16:27

Η Τότεναμ έσωσε το ματς, αλλά «πληρώνει» το κυνηγητό στο σκορ...

Ο Χάρι Κέιν δεν θα άφηνε ακόμα μια Boxing Day να του ξεγλιστρήσει, σκόραρε για 10η φορά τη συγκεκριμένη μέρα φτάνοντας στα 7 συναπτά έτη και βοήθησε στην επαναφορά της Τότεναμ για το τελικό 2-2 με την Μπρέντφορντ. Πάλι αντέδρασε σωστά η ομάδα του Κόντε που είχε και δοκάρι στο 83', όμως, το γεγονός πως ξανά κυνηγάει στο σκορ, αυτή τη φορά στοίχισε δυο βαθμούς...

26.12.2022 | 14:47

Η Μπρέντφορντ με τον Γιάνελτ σόκαρε την Τότεναμ και πέτυχε το πρώτο γκολ της Πρέμιερ στην επανέναρξή της! (vid)

Με εύκολο τρόπο σε μια απόλυτα ορθολογική επίθεση, η Μπρέντφορντ άνοιξε το σκορ απέναντι στην Τότεναμ στο 15ο λεπτό και ο Γιάνελτ ήταν εκείνος που πέτυχε το πρώτο γκολ της Boxing Day, στην επανέναρξη της Πρέμιερ Λιγκ μετά τη διακοπή του Μουντιάλ!