Teams » ASTON-VILLA

20.08.2022 | 18:56

Έσωσε από απίστευτο… κάζο την Έβερτον ο Γκρέι – Πρώτη νίκη για τη Φούλαμ με ηγέτη τον Μίτροβιτς!

«Σοκ» στο «Γκούντισον Παρκ» προσέφερε η Νότιγχαμ Φόρεστ, η οποία προηγήθηκε στο 81ο λεπτό της Έβερτον και όλα έδειχναν πως θα φύγει νικήτρια για δεύτερο συνεχόμενο ματς, μετά το 1997, από το Λίβερπουλ. Εν τέλει, ο Γκρέι έσωσε τους γηπεδούχους και τον… Φρανκ Λάμπαρντ, με τον Άγγλο να είναι ικανοποιημένος με το τελικό 1-1, αν αναλογιστεί κανείς τις συνέπειες που θα είχε μία ακόμη ήττα. Την ίδια ώρα, η Λέστερ ηττήθηκε με 2-1 από τη Σαουθάμπτον με ανατροπή, ενώ η Φούλαμ πήρε το… ματς της αγωνιστικής, απέναντι στη Μπρέντφορντ, με 3-2, χάρη στον Μίτροβιτς!

13.08.2022 | 16:31

Φινάλε – φωτιά και νίκη για τον Τζέραρντ απέναντι στον Λάμπαρντ

Με τον Ντάνι Ινγκς να σκοράρει για 7η φορά στην καριέρα του απέναντι στην Έβερτον, τον Ντιν με άλλη φανέλα φέτος να πετυχαίνει ξανά αυτογκόλ όπως στο ματς της περασμένης σεζόν και με το φινάλε της αναμέτρησης να παίρνει φωτιά, η Άστον Βίλα επικράτησε 2-1 και ο Τζέραρντ πήρε τη νίκη κόντρα στον Λάμπαρντ στην πρώτη τους αναμέτρηση με την ιδιότητα των προπονητών.

12.08.2022 | 14:21

Όταν Τζέραρντ και Λάμπαρντ ανταγωνίζονταν στις γροθιές, προτού κοντραριστούν στους πάγκους (vid)

Η Βίλα του Τζέραρντ αντιμετωπίζει την Έβερτον του Λάμπαρντ και οι δύο θρύλοι της Αγγλίας συναντώνται ως αντίπαλοι στους πάγκους σε μια ιδιαίτερη περίσταση. Πριν από την Σαββατιάτικη κόντρα τους για τη φετινή Πρέμιερ Λιγκ, είχαν ανταγωνιστεί ξανά, αλλά σε πολύ διαφορετική συνθήκη. Σε... τηλεοπτικό στούντιο, με τη δύναμη της γροθιάς τους!

06.08.2022 | 18:55

«Καλωσόρισε» τη Νότιγχαμ στον κόσμο της Premier League η Νιούκαστλ – Έκανε την έκπληξη η Μπόρνμουθ!

Μπορεί η Νότιγχαμ Φόρεστ να κατάφερε να αντέξει για ένα ημίχρονο στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», έχοντας σε εξαιρετική ημέρα τον Ντιν Χέντερσον, όμως η Νιούκαστλ συνέχιζε να πιέζει και βρήκε δύο γκολ στην επανάληψη, επικρατώντας με 2-0 των φιλοξενούμενων, στην επιστροφή τους στην Premier League! Την ίδια ώρα, η Μπόρνμουθ κέρδισε με το ίδιο σκορ την Άστον Βίλα, πραγματοποιώντας μία νίκη που λίγοι θα φαντάζονταν πριν από την έναρξη της αναμέτρησης!

27.07.2022 | 20:17

Άστον Βίλα: Αφαίρεσε το περιβραχιόνιο από τον Μινγκς ο Τζέραρντ!

Μπορεί  ο Τάιρον Μινγκς να θεωρείται ο αρχηγός και ο φυσικός ηγέτης της Άστον Βίλα, όμως ο Στίβεν Τζέραρντ πήρε την απόφαση να του αφαιρέσει το περιβραχιόνιο. Πλέον, ο Τζον ΜακΓκιν είναι ο αρχηγός των «βίλανς», με τον Εμιλιάνο Μαρτίνες να είναι δεύτερος και τον Άσλεϊ Γιανγκ να διατηρεί την θέση του!

23.07.2022 | 15:34

Το λάθος του Ντε Χέα στις καθυστερήσεις για το 2-2 με την Άστον Βίλα (vid)

Ο Νταβίντ Ντε Χέα θα ήρθε αντιμέτωπος με την οργή του Έρικ Τεν Χαγκ μετά το τέταρτο φιλικό προετοιμασίας της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, αφού έχει τεράστια ευθύνη για το γκολ στο 90' + 3' που προκάλεσε το φινάλε του νικηφόρου σερί της ομάδας.

10.07.2022 | 10:27