Ειδήσεις » FA Cup

16.02.2019 | 21:35

Δεν θέλανε 0-2 και τους... κέρασε «τετράμπαλο» η Σίτι

Δεν της... άρεσε της Νιούπορτ το 0-2 της Μάντσεστερ Σίτι, προκαλώντας την πρωταθλήτρια Αγγλίας να της δείξει την δύναμή της στα τελευταία λεπτά. Οι γηπεδούχοι μείωσαν σε 2-1 δύο λεπτά πριν το φινάλε, αλλά αυτό θύμωσε τους «πολίτες» οι οποίοι απάντησαν αμέσως και ανέβασαν την διαφορά στο τελικό 4-1, έτσι, για να δείξουν ποιος κάνει κουμάντο! Μέσα στην ημέρα προκρίσεις πήραν και οι Μπράιτον και Μίλγουολ.

06.02.2019 | 11:52

Οι σκηνές στο φινάλε της νέας επιτυχίας της Νιούπορτ! (vid)

Κανείς και τίποτα, πόσω μάλλον η δυνατή βροχή, δεν μπορούσε να χαλάσει τη βραδιά στους παίκτες και τους οπαδούς της Νιούπορτ που γιόρτασαν και με το παραπάνω τη νέα μεγάλη τους επιτυχία στο φετινό Κύπελλο Αγγλίας!

27.01.2019 | 21:56

Με πρωταγωνιστή τον Γουίλιαν στον επόμενο γύρο η Τσέλσι (vids)

Με σκορ 3-0 επικράτησε η Τσέλσι της Σέφιλντ Γουένσντεϊ στο «Στάμφορντ Μπριτζ», εξασφαλίζοντας με σχετική άνεση την πρόκριση για τον πέμπτο γύρο του FA Cup. Δύο γκολ ο Γουίλιαν (25’ πεν., 83’) και ένα ο Χάτζον-Οντόι (64’) για τους νικητές.

27.01.2019 | 20:51

Τσέλσι-Σέφιλντ Γουένσντεϊ 1-0 (Ημίχρονο)

Με το εύστοχο χτύπημα πέναλτι του Γουίλιαν 26ο λεπτό προηγείται η Τσέλσι της Σέφιλντ Γουένσντεϊ στα πρώτα 45 λεπτά του «Στάμφορντ Μπριτζ» για τον 4ο γύρο του FA Cup.

27.01.2019 | 19:52

Έξω και από το FA Cup η Τότεναμ, στους «16» η Πάλας! (vids)

Στον πέμπτο γύρο του Κυπέλλου Αγγλίας προκρίθηκε η Κρίσταλ Πάλας επικρατώντας στο «Σέλχαρστ Παρκ» της Τότεναμ με σκορ 2-0. Γουίκαμ (9’) και Τάουνσεντ (34’ πεν.) τα γκολ της συνάντησης, έχασαν πέναλτι με τον Τρίπιερ (44’) οι φιλοξενούμενοι.