Εύκολα το εξ αναβολής ντέρμπι η Μίλγουολ

Η Μίλγουολ επικράτησε εύκολα της Τσάρλτον στο ντέρμπι του Νότιου Λονδίνου με σκορ 3-1 για εξ αναβολής παιχνίδι της League One.

Η κατάληξη του παιχνιδιού που ολοκλήρωσε το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής φάνηκε μέσα σε δύο λεπτά στο πρώτο ημίχρονο, όταν οι γηπεδούχοι σκόραραν με τον Ο'Μπράιαν στο 40' και τον Μόρισον στο 42' για να να πάρουν σαφέστατο προβάδισμα.

Το γκολ του Αχόσε στο 49' για την Τσάρλτον έδωσε νέο ενδιαφέρον στην αναμέτρηση, αλλά με την συμπλήρωση μιας ώρας ο Μόρισον σημείωσε το δεύτερο προσωπικό του γκολ και την «καθάρισε».

Έτσι η Μίλγουολ έφτασε τους 31 βαθμούς και μείωσε από την εξάδα στους πέντε, εκεί που βρίσκεται η Πίτερμπρο η οποία μαζί με την ουραγό Όλνταμ είναι οι δύο που χρωστούν έναν αγώνα (έχουν 21, 22 όλες οι υπόλοιπες).

Συνέχεια στο πρωτάθλημα την «Boxing Day».