Ρεκόρ με... γκέλα για Σκάνθορπ

Στο εντός έδρας 1-1 με αντίπαλο την Όξφορντ «κόλλησε» η πρωτοπόρος της League One, Σκάνθορπ, η οποία έφτασε τα 22 ματς χωρίς ήττα στο σπίτι της (ρεκόρ στην ιστορία του συλλόγου) αλλά έδωσε την ευκαιρία στη Μπόλτον (1-0 εκτός της Νορθάμπτον) να μειώσει στους τέσσερις βαθμούς την απόσταση από την κορυφή.

Στην 3η θέση του πίνακα συνεχίζει να βρίσκεται η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, παρά το γεγονός πως έχασε στο 3ο λεπτό των καθυστερήσεων τη νίκη στο ματς με την Τσάρλτον (1-1) που είχε για πρώτη φορά στον πάγκο της τον Καρλ Ρόμπινσον.

Η γκέλα της Σκάνθορπ δεν ήταν η μοναδική της ημέρας, καθώς με εξαίρεση τη Μπόλτον, όσες ομάδες βρίσκονται από την 8η θέση και πάνω δεν κατάφεραν να πάρουν τη νίκη!

Πάντως παρά την απώλεια βαθμών, οι πρωτοπόροι της League One έκαναν ρεκόρ, καθώς έφτασαν τα 22 εντός έδρας ματς χωρίς ήττα.