Γκολ ο 600άρης Μπάρι, 3-1 το Έβερτον-Μίντλεσμπρο (video)

Με τον Γκάρεθ Μπάρι να σκοράρει στην 600ή εμφάνισή του στην Πρέμιερ Λιγκ και να δίνει το σύνθημα της αντεπίθεσης, η Έβερτον απάντησε με τρία γκολ στο προβάδισμα της Μίντλεσμπρο και βρίσκεται μπροστά στο σκορ (3-1) μετά τα πρώτα 45 λεπτά της αναμέτρησης του «Γκούντισον Παρκ».

Η ομάδα του Καράνκα άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό της συνάντησης με τον Νεγρέδο, σε μια φάση που οι γηπεδούχοι ζήτησαν σωστά επιθετικό φάουλ του Ισπανού φορ πάνω στον Στεκέλενμπουργκ.

Η απάντηση πάντως της Έβερτον δεν άργησε να έρθει και τρία λεπτά μετά ο Γκάρεθ Μπάρι έφερε το ματς στο 1-1, σκοράροντας στο υπ αριθμόν 600 παιχνίδι του σε επίπεδο Πρέμιερ Λιγκ!

Τα «ζαχαρωτά» δεν έμειναν πάντως εκεί. Στο 41’ κατάφεραν  να ολοκληρώσουν την ανατροπή, με τον Κόουλμαν να γράφει το 2-1, ενώ στο φινάλε του πρώτου μέρους ο Λουκάκου βρήκε ξανά δίχτυα, κάνοντας το 3-1!