Χότζον: «Είχα καιρό να πανηγυρίσω έτσι γκολ…» (video)

Ενθουσιασμένος με την ανατροπή και τη νίκη (2-1) της Αγγλίας επί της Ουαλίας εμφανίστηκε ο Ρόι Χότζον, ο οποίος τόνισε πως είχε αρκετό καιρό να χαρεί τόσο με γκολ των «τριών λιονταριών».

Αναλυτικά οι δηλώσεις του Χότζον αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης:

«Σίγουρα το φινάλε στα δύο παιχνίδια μας έως τώρα ήταν εντελώς διαφορετικό. Έχει περάσει αρκετός καιρός από τη στιγμή που εγώ και το επιτελείου μου χαρήκαμε τόσο πολύ σε ένα γκολ. Αυτό συνέβη διότι το τέρμα που είχαμε δεχτεί με τη Ρωσία μας είχε φέρει αρκετή πίεση. Σίγουρα είναι μια εξαιρετική στιγμή όταν οι δύο σου αλλαγές σκοράρουν στο παιχνίδι.

Στο πρώτο μέρος θεωρώ πως ήμασταν οκ, όμως τα πράγματα δεν ήρθαν όπως θέλαμε. Στο δεύτερο ημίχρονο παρουσιαστήκαμε πιο επιθετικοί και αποφασισμένοι, αλλά και πάλι έπρεπε να περιμένουμε μέχρι τις καθυστερήσεις. Έχω μεγάλη εκτίμηση στην Ουαλία και τον Κρις Κόλμαν. Ο Κόλμαν βρίσκεται στη θέση που ήμουν εγώ το περασμένο Σάββατο».