Το πάλεψε και πάει τελικό η Γουΐμπλεντον

Μπορεί να αγχώθηκε, με το ματς να πάει στην παράταση, αλλά η Γουΐμπλεντον το πάλεψε και κατάφερε να ισοφαρίσει την Άκρινγκτον (2-2, 2-1 κ.α) για να πάρει το δεύτερο εισιτήριο για τα πλέι οφ ανόδου της League Two.

Η παρακαταθήκη του 1-0 από το πρώτο παιχνίδι δεν σήμαινε τίποτα σχεδόν μία ώρα παιχνιδιού μετά την έναρξη της αναμέτρησης, καθώς στο 59' οι γηπεδούχοι είχαν καταφέρει να ανατρέψουν τα εις βάρος τους δεδομένα με τέρματα των Γουίντας και Μιντζόια.

Εκείνος που έδωσε την έξτρα ευκαιρία στην ομάδα του ήταν το... θωρηκτό Αντεμπάγιο Ακινφέουα με γκολ στο 68', για να έρθει το 2-2 από τον Τέιλορ με ένα λεπτό να απομένει για την ολοκλήρωση του πρώτου ημιχρόνου της παράτασης.

Έτσι λοιπόν η Γουΐμπλεντον (1-0 στο πρώτο ματς) θα διεκδικήσει την άνοδο κόντρα στην Πλίμουθ, που προκρίθηκε ακριβώς με τον ίδιο συνδυασμό αποτελεσμάτων παίζοντας όπως και η προσεχής αντίπαλός της πρώτα στην έδρα της και μετά εκτός.