Έκανε το καθήκον της και ελπίζει η Γουόλσολ

Στο τελευταίο παιχνίδι της αγωνιστικής στην League One η Γουόλσολ έκανε το καθήκον της απέναντι στην Φλίτγουντ και διατήρησε ζωντανές τις ελπίδες της για απευθείας άνοδο στην Τσάμπιονσιπ στο τελευταίο ματς της σεζόν για την κανονική διάρκεια.

Με την Μπέρτον να έχει κερδίσει το σαββατοκύριακο η ανάγκη για νίκη ήταν επιτακτική για την Γουόλσολ, με τους παίκτες της να δείχνουν από την πρώτη στιγμή πως δεν είναι διατεθειμένοι να παίξουν στα πλέι οφ ανόδου εάν πρώτα δεν έχουν κάνει ό,τι καλύτερο μπορούν για να πάρουν την απευθείας άνοδο.

Με γκολ στο 2' και το 18' το ημίχρονο έκλεισε με σκορ 2-0, ενώ σχεδόν ένα τέταρτο μετά την έναρξη του δευτέρου μέρους διαμορφώθηκε το 3-0. Το μόνο που κατάφεραν οι φιλοξενούμενοι ήταν να μειώσουν στο τελικό 3-1 στο 84ο λεπτό.

Συνεπώς η διαφορά ανάμεσα στην δεύτερη και την τρίτη θέση παραμένει στους τρεις βαθμούς (84-81) ενώ η διαφορά τερμάτων μειώθηκε κατά ένα γκολ, στο +3, υπέρ της Μπέρτον.