Τη «σφυροκόπησε» η Νιούκαστλ!

Βαθιά «ανάσα» πήρε στο «Άπτον Παρκ» η Νιούκαστλ που… «σφυροκόπησε» τη Γουέστ Χαμ και πήρε τη νίκη με σκορ 2-1. Η ομάδα του Κρις Χιούτον ανέτρεψε την εις βάρος της κατάσταση που είχε διαμορφωθεί από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης και στο τέλος πανηγύρισε τη σημαντική νίκη με γκολ των Νόλαν και Κάρολ.

Οι «καρακάξες» βρέθηκαν πίσω στο σκορ με γκολ του Κόουλ (12’) που έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του Άβραμ Γκραντ, αλλά η απάντηση ήρθε σε δέκα λεπτά, όταν ο Νόλαν έφερε το ματς στην ισοπαλία στο 23ο λεπτό. Ο Άντι Κάρολ ζητούσε την αγωνιστική του εξιλέωση μετά την επεισοδιακή εβδομάδα με την παρουσία του στο δικαστήριο και τις κατηγορίες περί προσβολής της πρώην συζύγου του και σκόραρε στο 69’ για να διαμορφώσει το τελικό 2-1 υπέρ της Νιούκαστλ.

Αξιοσημείωτο το γεγονός πως ο Κρις Χιούτον δεν πραγματοποίησε ούτε μια αλλαγή στα 90 λεπτά του αγώνα, ολοκληρώνοντας το παιχνίδι στο «Άπτον Παρκ» με τους 11 που φόρεσαν φανέλα βασικού!