Ισοπαλία και τώρα «τελικός» για την U-19

Στο 1-1 έμειναν Ελλάδα και Αγγλία στο πλαίσιο της δεύτερης αγωνιστικής της «Elite Round» για το Ευρωπαϊκό Πρωτάθλημα Νέων, με τα «μικρά λιοντάρια» να τα παίζουν πλέον όλα για όλα στο ματς με τους Ισπανούς.

Τα... πάντα έγιναν στα πρώτα λεπτά του δεύτερου μέρους της αναμέτρησης, με την  εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Άρμστρονγκ στο 49’ να δίνει το προβάδισμα στο συγκρότημα του Έιντι Μπόθροϊντ, αλλά την ελληνική ομάδα να βρίσκει την απάντηση άμεσα, με τον Λάμπρου δύο λεπτά αργότερα.

Με αυτήν την ισοπαλία η Ελλάδα έμεινε εκτός συνέχειας, ενώ οι μικροί της Αγγλίας ετοιμάζονται πλέον για τον τελικό με τους γηπεδούχους Ισπανούς, στον οποίο χρειάζονται μόνο τη νίκη για να γίνουν μία από τις οκτώ φιναλίστ της τελικής φάσης που θα διεξαχθεί το καλοκαίρι στα γήπεδα της Γερμανίας.