Τεσσάρα η Μπέρτον, ακολουθούν Γουίγκαν-Γουόλσολ

Με εμφατικό τρόπο πέρασε από την έδρα της Πορτ Βέιλ η Μπέρτον. Η πρωτοπόρος της League One επικράτησε  με σκορ 4-0 και διατήρησε το +6 από τις Γουίγκαν και Γουόλσολ που ακολουθούν στη βαθμολογία και μάχονται για τη δεύτερη προνομιούχο θέση.

Η ομάδα του Νάιτζελ Κλαφ ήταν μια κλάση ανώτερη και πέτυχε τα τέσσερα τέρματά της μέσα σε λιγότερο από μισή ώρα αγώνα (34’-60’) για να φτάσει στην άνετη επικράτηση που την διατηρεί σε θέση οδηγού με 74 βαθμούς σε 37 παιχνίδια.

Γουίγκαν και Γουόλσολ ακολουθούν με 68 πόντους, με την πρώτη να νικά 1-0 την Μπρέντφορντ με γκολ του Βούκτσιτς στο 80’ και τη δεύτερη να πραγματοποιεί ολική ανατροπή στο φινάλε και να επικρατεί 2-1 της Κόλτσεστερ με τα τέρματα των Μπράντσο στο 89’ και Πρέστον στο 4ο λεπτό των καθυστερήσεων.