Το… έσωσε στην εκπνοή η Μπάρνσλεϊ

Με γκολ του Κόνορ Χούριχεϊν στο 5ο λεπτό των καθυστερήσεων, η Μπάρσνλεϊ απέφυγε την ήττα στο ντέρμπι με την Σέφιλντ Γιουνάιτεντ, «κλέβοντας»  το βαθμό της ισοπαλίας (1-1).

Στο παιχνίδι που άνοιξε την αυλαία της 20ης αγωνιστικής στη League One, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν νωρίς στο πρώτο ημίχρονο, με τον Μπάσαμ να ανοίγει το σκορ στο 16ο λεπτό.

Ο Χούριχεϊν έχασε τεράστια ευκαιρία με τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα, καθώς αστόχησε από το σημείο του πέναλτι, όμως τελικά πήρε το αίμα του πίσω στην εκπνοή των καθυστερήσεων, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1 στο «Oakwell Stadium».

Με αυτήν την ισοπαλία η Μπάρνσλεϊ παρέμεινε κάτω από τη ζώνη του υποβιβασμού (18 βαθμοί σε 20 ματς), ενώ η Σέφιλντ Γιουνάιτεντ συνεχίζει να βρίσκεται στη μέση του βαθμολογικού πίνακα, φτάνοντας τους 27 πόντους.