Ρότζερς: «Καλή άμυνα, αλλά...»

Ικανοποιημένος από την αμυντική λειτουργία της Λίβερπουλ κυρίως στο πρώτο ημίχρονο, εμφανίστηκε ο Μπρένταν Ρότζερς, ωστόσο, δεν του άρεσε καθόλου αυτό που έβλεπε στον τρόπο ανάπτυξης της ομάδας του που αντιμετώπισε πολλές δυσκολίες για να βγει μπροστά στο ντέρμπι με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ...

«Στο πρώτο ημίχρονο παίξαμε καλά στην άμυνα, όμως δεν ήμασταν καθόλου συμπαγείς και δεν είχαμε τη μπάλα όσο θα ήθελα και θα έπρεπε.

Είμαστε απογοητευμένοι από τον τρόπο με τον οποίο ήρθαν κάποια από τα γκολ που δεχθήκαμε... Στο πρώτο, δεν υπάρχει ποτέ φάουλ στον Άσλεϊ Γιάνγκ. Όσο για το πέναλτι που κέρδισε η Γιουνάιτεντ, ο Τζο Γκόμες το έκανε, αλλά είναι ακόμα πολύ μικρός και έχει να μάθει πολλά πράγματα. Δεν πρέπει να τον πάρει από κάτω, πρέπει να συνεχίσει τη δουλειά» είπε χαρακτηριστικά ο τεχνικός των «κόκκινων» μετά το 3-1 στο «Ολντ Τράφορντ».Ρότζερς: «Καλή άμυνα, αλλά...»