Πελεγκρίνι: «Δεν θέλω να μιλήσω για τον διαιτητή»

Καμία διάθεση να ασχοληθεί με τον διαιτητή της αναμέτρησης της Μάντσεστερ Σίτι με την ΤΣΣΚΑ Μόσχας δεν είχε ο Μανουέλ Πελεγκρίνι.

Μπορεί το πέναλτι με το οποίοι οι Ρώσοι πήραν το βαθμό της ισοπαλίας (2-2) κόντρα στους «πολίτες» να ήταν τουλάχιστον αυστηρό, ωστόσο, ο Χιλιανός τεχνικός προτίμησε να επικεντρωθεί στο κακό δεύτερο ημίχρονο που είχε η ομάδα του και όχι στον Ίσταβ Βαντ, τον Ούγγρο διαιτητή.

«Νομίζω πως στο δεύτερο ημίχρονο δεν είχαμε τον ίδιο ρυθμό και την ίδια κυκλοφορία μπάλας σε σχέση με το πρώτο μέρος.  Δεν καταφέραμε να πετύχουμε ακόμα ένα γκολ και τελικά δεχτήκαμε αυτό το πέναλτι…

Δεν θέλω να μιλήσω για τον διαιτητή! Ο καθένας έπρεπε να γνωρίζει ότι ο αγώνας διαρκεί 95 λεπτά και παίζαμε εκτός έδρας κόντρα σε μια καλή ομάδα, η οποία τελικά κατάφερε να πάρει την ισοπαλία» ήταν το σχόλιο του Πελεγκρίνι αμέσως μετά το τέλος της αναμέτρησης στη Μόσχα.