Άφησαν την Αγγλία μόνη πρώτη!

Μέσα σε τέσσερα λεπτά, η Σλοβενία εξασφάλισε τους τρεις βαθμούς της νίκης με το τελικό 2-0 επί της Λιθουανίας και η Αγγλία είναι πλέον μόνη πρώτη στη βαθμολογία του 5ου ομίλου των προκριματικών του Euro 2016 μετά και την τρίτη αγωνιστική.

Ο Νοβάκοβιτς ήταν ο μεγάλος πρωταγωνιστής για τους Σλοβένους, πετυχαίνοντας και τα δύο γκολ της εθνικής ομάδας της πατρίδας του.

Αρχικά άνοιξε το σκορ στο 33ο λεπτό και στο 37' έριξε...τους τίτλους τέλους στην αναμέτρηση, διαμορφώνοντας το 2-0 που έμεινε μέχρι τέλους.

Οι Σλοβένοι, προέρχονταν από σπουδαία νίκη (1-0) επί των Ελβετών, την περασμένη Πέμπτη και συνέχισαν με... το γκάζι πατημένο, φτάνοντας στους έξι πόντους και ισοβαθμώντας με τους σημερινούς τους αντιπάλους, έπειτα και από την τρίτη αγωνιστική του 5ου ομίλου της προκριματικής φάσης του Euro 2016.

Αυτό, σημαίνει πως η Αγγλία είναι πλέον μόνη πρώτη στο γκρουπ, έχοντας κάνει το 3x3!