Πρόσω ολοταχώς για το Euro 2015 οι Ελπίδες!

Με χατ-τρικ του Νέιθαν Ρέντμοντ, η εθνική ομάδα Ελπίδων της Αγγλίας επικράτησε 3-1 της Ουαλίας εκτός έδρας και συνεχίζει να αισθάνεται απόλυτη άνεση στην κορυφή του πρώτου προκριματικού ομίλου για το Euro 2015 που θα διεξαχθεί στην Τσεχία.

Τα νεαρά «λιοντάρια», άνοιξαν το σκορ μόλις στο 18ο λεπτό, με τον Ρέντμοντ να πλασάρει σωστά τον Φρίμαν, ανοίγοντας.

Δύο λεπτά αργότερα, ωστόσο, η αγγλική άμυνα πιάστηκε στον ύπνο και ο Γκάιον Έντουαρντς πήρε την κεφαλιά από εκτέλεση κόρνερ για να ισοφαρίσει σε 1-1!

Το σύνολο του Γκάρεθ Σάουθγκεϊτ αφυπνίστηκε γρήγορα και ο Ρέντμοντ, έβαλε ξανά μπροστά την Αγγλία στο 38’, για να διαμορφώσει το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις, ολοκληρώνοντας και το… προσωπικό του σόου.

Πλέον, τα «τρία λιοντάρια» έχουν φτάσει στους 22 βαθμούς στην κορυφή του πρώτου προκριματικού ομίλου του Euro 2015, έχοντας την απόλυτη άνεση των εννέα πόντων διαφοράς από τη δεύτερη, Μολδαβία.