Νάπολι-Σουόνσι 1-1 (ημίχρονο)

Με σκορ… πρόκρισης έχει πάει στα αποδυτήρια του «Σαν Πάολο» η Σουόνσι, η οποία βρίσκεται στο 1-1 με τη Νάπολι στο δεύτερο μεταξύ τους ματς για τους «32» του Europa League.

Σε ένα πολύ καλό πρώτο ημίχρονο, οι Ιταλοί κατάφεραν να προηγηθούν στο 16ο λεπτό με τον Ινσίνιε να εκμεταλλεύεται την ολιγωρία της άμυνας της Σουόνσι και να περνά τη μπάλα πάνω από τον Βορμ.

Οι «κύκνοι» πάντως βρήκαν τον τρόπο να απαντήσουν στο 30’, καθώς μετά από μια ωραία ομαδική προσπάθεια ο Μπονί βρήκε έξοχα το Ντε Γκούζμαν και αυτός νίκησε τον Ρέινα για το 1-1 που «σφράγισε» τις προσπάθειες των δύο ομάδων στα πρώτα 45 λεπτά!

Νάπολι: Ρέινα, Μάτζιο, Ενρίκε, Ραούλ Αλμπιόλ, Γκουλάμ, Ινλέρ, Μπεχράμι, Καγιεχόν, Ινσίνιε, Πάντεφ, Ιγκουαΐν

Σουόνσι: Βορμ, Τιεντάλι, Γουίλιαμς, Τσίκο Φλόρες, Ντέιβις, Κάνιας, Ντε Γκούζμαν, Ρούτλετζ, Έμνες, Πάμπλο Ερνάντες, Μπονί