Με Όλνταμ η Λίβερπουλ

Έμαθε τον αντίπαλό της στην τρίτη φάση του Κυπέλλου Αγγλίας η Λίβερπουλ! Οι «κόκκινοι» θα υποδεχθούν στο «Άνφιλντ» την Όλνταμ, η οποία πήρε μεγάλη νίκη-πρόκριση με σκορ 4-1 απέναντι στην Μάνσφιλντ.

Η επόμενη, λοιπόν αντίπαλος της ομάδας του Ρότζερς βρέθηκε να χάνει με γκολ του Ντάιερ (12’). Ωστόσο στη συνέχεια ήρθε... καταιγίδα και από το 57’ μέχρι το 81’ η Όλνταμ σκόραρε τέσσερις φορές με τους Φιλίσκιρκ, Κλαρκ-Χάρις, Λαντσόνι και Ρούνεϊ κατά σειρά και στο τέλος πανηγύρισε!

Στα άλλα δύο παιχνίδια για το δεύτερο γύρο, η Κόβεντρι νίκησε 2-1 την Χάρτπουλ με γκολ στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων(!) και στην επόμενη φάση θα «συγκρουστεί» εκτός έδρας με την Μπάρνσλεϊ, ενώ η Μπέρτον, χάρη σε τέρμα του Κι από το 25’ επικράτησε 1-0 της Φλίτγουντ και τώρα συναντά την Μπέρνμουθ.