Αγγλία – Χιλή 0-1 (ημίχρονο)

Μια κεφαλιά του Αλέξις Σάντσες που έπιασε στον ύπνο την αγγλική άμυνα, έχει δώσει το προβάδισμα με 1-0 στους Χιλιανούς, στο ημίχρονο της φιλικής αναμέτρησης στο «Γουέμπλεϊ».

Στην πρώτη αντεπίθεση των φιλοξενούμενων, ο Μπέινς έχασε τον Σάντσες και αυτός με κεφαλιά χωρίς καν να σηκωθεί απ’ το έδαφος, έκανε το 1-0 στο 7ο λεπτό.

Οι Άγγλοι φαίνονται συγχυσμένοι στην άμυνα κάθε φορά που οι αντίπαλοί τους επιλέγουν να επιτεθούν με ταχύτητα, ενώ δεν μπορούν και να φανούν απειλητικοί, με τους Ρούνεϊ και Ροντρίγκεζ να έχουν μπλοκαριστεί.

Κινητικοί οι Γουίλσιρ και Λαλάνα για τα «τρία λιοντάρια», με τον δεύτερο να έχει και την καλύτερη φάση της Αγγλίας στο πρώτο μέρος, με ένα δεξί συρτό σουτ στο 44ο λεπτό.