Ξεκόλλησε απΆ τον πάτο η Νοτς Κάουντι

Η Νοτς Κάουντι, έστω και χωρίς προπονητή, κατάφερε να πάρει τη νίκη με σκορ 3-2 επί της Όλνταμ σε εξ αναβολής αναμέτρηση για την 11η αγωνιστική της LeagueOne, με αποτέλεσμα να ξεκολλήσει από την τελευταία θέση του βαθμολογικού πίνακα!

Ο Κρις Κιουομία αποτελεί παρελθόν από την τεχνική ηγεσία της ομάδας, ωστόσο, οι ποδοσφαιριστές δεν είχαν χρόνο να… προβληματιστούν.

Κόντρα στην Όλνταμ, σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 11ης αγωνιστικής, έπρεπε να μοχθήσουν και να φανούν αποφασισμένοι για να αντιστρέψουν την κατάσταση που είχε διαμορφωθεί, με την παρουσία της ομάδας στον πάτο της βαθμολογίας.

Ο Χέινς άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό για τη Νοτς Κάουντι, όμως στο 45Ά, ο Ρούνεϊ ισοφάρισε.

Η Κάουντι πήρε ξανά το προβάδισμα με τον Αρκίν, στη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα και οχτώ λεπτά αργότερα, ο ΜακΓκρέγκορ ανέβασε κι άλλο τον δείκτη του σκορ! Ο Κλαρκ – Χάρις, μείωσε για την Όλνταμ στο 70Ά, διαμορφώνοντας το τελικό 3-2.