Σάντερλαντ – Μαν. Γιουνάιτεντ 1-0 (ημίχρονο)

«Σκούρα» τα έχει βρει στα πρώτα 45 λεπτά η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ κόντρα στη Σάντερλαντ, η οποία προηγείται με 1-0 χάρη στο γκολ του Γκάρντερ στο 5’.

Ένα ημίχρονο για να μαζέψει τα… ασυμμάζευτα έχει η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία πραγματοποιεί πολύ κακή εμφάνιση στο «Στάδιο του Φωτός» κόντρα στη Σάντερλαντ.

Αποτέλεσμα αυτού, οι «κόκκινοι διάβολοι» βρίσκονται με 1-0 πίσω στο σκορ, με τον Γκάρντνερ να νικάει με συρτό σουτ τον Ντε Χέα, έπειτα από πολύ ωραία ενέργεια του Εμανουέλε Τζιακερίνι και τραγικά λάθη των Φιλ Τζόουνς και Νεμάνια Βίντιτς.

Οι παίκτες του Ντέιβιντ Μόγιες δεν έχουν καταφέρει να αντιδράσουν και παρά το γεγονός πως έχουν κερδίσει αρκετά μέτρα στο γήπεδο, θα μπορούσαν να είχαν δεχθεί και δεύτερο τέρμα, εάν ο Ντε Χέα δεν απέκρουε… ιπτάμενος, κεφαλιά του Τζιακερίνι.

Μοναδική εξαίρεση για τους φιλοξενούμενους ο Αντνάν Γιανουζάι, που ξεχωρίζει ανάμεσα στα… πτώματα των συμπαικτών του.