Επιτέλους νίκη για Πορτσμουθ!

Την πρώτη της νίκη στη LeagueTwo πανηγύρισε η Πόρτσμουθ! Οι «πομπέις» επικράτησαν 3-0 της Μόρκαμ στην τρίτη αγωνιστική του πρωταθλήματος. Το καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων 23 ετών πραγματοποιεί η Σάουθεντ, που συνεχίζει με το απόλυτο μετά το 2-0 επί της Νορθάμπτον.

Στο «Fratton Park», όλα τελείωσαν από το πρώτο ημίχρονο. Ο Γουάλας άνοιξε το σκορ στο 20ο λεπτό, ο Κόνολι στο 26’ διπλασίασε τα τέρματα της Πόρτσμουθ και δέκα λεπτά αργότερα, ο Ράιτ αποβλήθηκε, αφήνοντας τη Μόρκαμ με παίκτη λιγότερο. Ο Αγκιεμάνγκ ήταν αυτός που διαμόρφωσε το τελικό 3-0 πριν φύγει το πρώτο μέρος.

Η Σάουθεντ, με αριθμητικό πλεονέκτημα από το 22ο λεπτό έπειτα από την αποβολή του Χάκετ, επιβλήθηκε 2-0 της Νορθάμπτον. Ο Στρέικερ στο 38’ και ο Ίστγουντ στο 62ο λεπτό, επέτρεψαν στην ομάδα τους να συνεχίσει με το απόλυτο (3x3), πραγματοποιώντας το καλύτερο ξεκίνημα των τελευταίων 23 ετών.

Η Όξφορντ, πάντως, παραμένει πρώτη, μετά το 3-1 επί της Τορκί.