«Αποχαιρέτησαν» και οι δύο…

Τέλος μπήκε στην πορεία των Σεντ Τζόνστον και Μάδεργουελ στο Europa League το βράδυ της Πέμπτης (8/8), καθώς αμφότερες γνώρισαν τον αποκλεισμό από Μινσκ και Κούμπαν Κράσνονταρ, αντίστοιχα.

Η Σεντ Τζόνστον δεν κατάφερε να εκμεταλλευτεί το προβάδισμα που είχε πάρει με το 1-0 στον πρώτο αγώνα, εκτός έδρας.

Ο Ρνιτς στο 75’ πέτυχε το γκολ για τους Λευκορώσους, με το 0-1 να στέλνει το ματς στην παράταση, εκεί που δεν άλλαξε κάτι. Στην διαδικασία των πέναλτι οι φιλοξενούμενοι ήταν πιο ψύχραιμοι, εξασφαλίζοντας τελικά μια θέση στην κλήρωση των πλέι-οφ του Europa League.

Δεύτερη ήττα και αποκλεισμός και για τη Μάδεργουελ, καθώς μετά το εντός έδρας 0-2 από την Κούμπαν Κράσνοντατ, η ομάδα του Στιούαρτ ΜακΚόλ ηττήθηκε 1-0 και στη Ρωσία, με το αυτογκόλ του ΜακΜάνους στο 51ο λεπτό να διαμορφώνει το τελικό αποτέλεσμα.