Ρίχνει «καρέκλες» στο Χονγκ Κόνγκ

Με μισή ώρα καθυστέρηση αναμένεται να ξεκινήσει η  αναμέτρηση για το Asia Trophy μεταξύ της Τότεναμ και της Σάντερλαντ,  λόγω καταιγίδας που πλήττει το Χονγκ Κόνγκ.

Ποβλήματα στον αγωνιστικό χώρο του Hong Kong Stadium προκάλεσε η έντονη βροχόπτωση με αποτέλεσμα να μην έχει ξεκινήσει ακόμη η αναμέτρηση.

Οι υπεύθυνοι του γηπέδου, οι διοργανωτές και εκπρόσωποι των ομάδων βρίσκονταν διαρκώς σε συζητήσεις καθώς εξετάστηκε ακόμη και το ενδεχόμενο αναβολής, ωστόσο αποφασίστηκε το ματς να ξεκινήσει με μισή ώρα καθυστέρηση (στις 13:30 ώρα Ελλάδας) και η διάρκεια κάθε ημιχρόνου να είναι 40 λεπτά.

Στο Barclays Premier League Asia Cup μετέχει επίσης και η Μάντσεστερ Σίτι η οποία θα αντιμετωπίσει στον άλλο ημιτελικό τη γηπεδούχο South China. Η αναμέτρηση των «πολιτών» είναι προγραμματισμένη να διεξαχθεί μετά τη λήξη του αγώνα Τότεναμ-Σάντερλαντ.