LIVE: Τσέλσι - Τότεναμ 2-2 (ΤΕΛΙΚΟ)

Στο 2-2 έμειναν Τσέλσι και Τότεναμ στο «Στάμφορντ Μπριτζ» σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 33ης αγωνιστικής της Πρέμιερ Λιγκ. Το Εngland365.gr σας μετέφερε Live την εξέλιξη του αγώνα.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης. Τσέλσι-Τότεναμ 2-2.

90+3’ Εκτέλεση φάουλ του Μπέιλ, η μπάλα εύκολα στην αγκαλιά του Τσεχ

90' Τέσσερα τα λεπτά των καθυστερήσεων

84' Ο Όσκαρ αποχώρησε και ο Μπεναγιούν πέρασε στο ματς για την Τσέλσι

84' Δυνατό σουτ του Μπέιλ αρκετά μέτρα έξω από την περιοχή, ψηλά η μπάλα

80' ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Σίγκουρντσον σκόραρε για τα «σπιρούνια», με τον Αντεμπαγιόρ να μοιράζει την ασίστ με τακουνάκι, αν και ήταν σε οριακή θέση οφσάιντ

80' Μακρινή εκτέλεση φάουλ από τον Νταβίντ Λουίζ, ο Γιορίς μπλόκαρε εύκολα

73' Αλλαγή για την Τσέλσι. Ο Αζάρ άφησε τη θέση του στον Μόουζες

70' Αλλαγή για την Τότεναμ. Ο Χολτ άφησε τη θέση του στον Ντέμπσεϊ

64' Ανάποδο του Βερτόνχεν από τη μικρή περιοχή, άουτ

61' Τεράστια ευκαιρία για την Τσέλσι! Από εξαιρετικό τακουνάκι του Αζάρ στον Μάτα, ο Ισπανός δίνει πάσα πάρε - βάλε στον Ραμίρες που ολομόναχος απέναντι από τον Γιορίς... γλίστρησε και έχασε τη μπάλα!

60' Δυνατό σουτ του Χάντλστοουν από εκτέλεση φάουλ, στα σώματα η μπάλα

56' Ο Αζάρ από θέση βολής, σούταρε ψηλά!

54' Εξαιρετική προσπάθεια από τον Αθπιλικουέτα με τη σέντρα - σουτ από δεξιά, αλλά η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από την εστία του Γιορίς

51' Πολύ πιεστική η Τσέλσι στα πρώτα λεπτά της επανάληψης

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45' + 2' Τέλος ημιχρόνου

45' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων

44' Σουτ από τον Όσκαρ με το αριστερό, ο Γιορίς πέφτει και μπλοκάρει.

39' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι! Ο Ραμίρες με δυνατό δεξί σουτ από ασίστ του Τόρες, βάζει ξανά μπροστά την Τσέλσι με 2-1!

38' Μακρινό σουτ του Ραμίρες, δεν είχε καμία τύχη

33΄Καλή κεφαλιά του Αθπιλικουέτα από απομάκρυνση του Γιορίς σε κόρνερ, η μπάλα πέρασε άουτ

26΄ΓΚΟΛ για την Τότεναμ! Ο Αντεμπαγιόρ με εξαιρετικό δεξί πλασέ έστειλε τη μπάλα στο αριστερό «παραθυράκι» του Τσεχ για το 1-1!

25' Καλή προσπάθεια και σουτ του Αζάρ, ο Ντόουσον με αυτοθυσία πέφτει και απομακρύνει τη μπάλα με το κεφάλι

22' Η Τσέλσι έχει βρει τα πατήματά της στον αγωνιστικό χώρο και έχει αποκτήσει το πάνω χέρι

16' Καλό γυριστό σουτ του Μάτα με το δεξί, έφυγε ψηλά

15' Καλό σουτ από τον Χόλτμπι, η μπάλα λίγο δίπλα από το αριστερό δοκάρι του Τσεχ

11' ΓΚΟΛ για την Τσέλσι! Ο Όσκαρ με κεφαλιά στο δεύτερο δοκάρι γράφει το 1-0!

8' Πολύ κακό σουτ από τον Χάντλστοουν, ο Τσεχ μαζεύει εύκολα

7' Σουτ από τον Μάτα με το αριστερό, η μπάλα πάνω απ' τα δοκάρια του Γιορίς

5' Αναγνωριστικά τα πρώτα λεπτά, με τον ρυθμό του παιχνιδιού να είναι αρκετά γρήγορος.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Τσέλσι: Τσεχ, Αθπιλικουέτα, Ιβάνοβιτς, Κέιχιλ, Κόουλ, Νταβίντ Λουίζ, Ραμίρες, Όσκαρ, Μάτα, Αζάρ, Τόρες

Στον πάγκο: Τέρνμπουλ, Τέρι, Λάμπαρντ, Άκε, Μόουζες, Μπεναγιούν, Μπα

Τότεναμ: Γιορίς, Γουόκερ, Ντόουσον, Βερτόνχεν, Ασσού-Εκοτό, Λένον, Χάντλστοουν, Πάρκερ, Χόλτμπι, Μπέιλ, Αντεμπαγιόρ

Στον πάγκο: Φρίντελ, Ντέμπσεϊ, Νόουτον, Ντεφό, Σίγκουρντσον, Κόκερ, Κάρολ