«Μόνο στο δεύτερο ήμασταν… Γουέστ Χαμ»

Η Γουέστ Χαμ άργησε… 45 λεπτά να παρουσιάσει το καλό της πρόσωπο στο «Etihad», όπως τόνισε ο Σαμ Άλαρνταϊς μετά την ήττα (2-1) της ομάδας του από τη Μάντσεστερ Σίτι στην 35η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ. «Να βελτιωθούμε στα εκτός έδρας» είπε μεταξύ άλλων.

«Μόνο στο δεύτερο ημίχρονο παίξαμε όπως ακριβώς θα θέλαμε και μπορούσαμε. Ωστόσο, το γκολ του Γιάγια Τουρέ ήταν καθοριστικό και έδωσε στη Σίτι τους τρεις βαθμούς.

Οι επιδόσεις μας εκτός έδρας δεν ήταν αυτές που θα θέλαμε, αφού πετυχαίναμε πολύ λίγα γκολ και αυτός είναι ένας τομέας στον οποίο θα πρέπει να δουλέψουμε πολύ για την επόμενη σεζόν. Έχουμε ακόμα τρία παιχνίδια για το φινάλε και φυσικά, θα παίξουμε σε όλα για τη νίκη» ήταν τα λόγια του προπονητή των «σφυριών».