LIVE: Μαν. Γιουνάιτεντ - Άστον Βίλα 3-0 (τελικό)

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι πρωταθλήττρια Αγγλίας για 20η φορά στην ιστορία της! Με τη νίκη επί της Άστον Βίλα με σκορ 3-0 για την 34η αγωνιστική της Πρέμιερ Λιγκ, κατέκτησε και μαθηματικά τον φετινό τίτλο. Παρακολουθήσατε LIVE την εξέλιξη της αναμέτρησης από το england365.gr.

Η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ είναι η νέα Πρωταθλήτρια Αγγίας!

90' + 2' Τέλος του αγώνα!

90' Δύο τα λεπτά των καθυστερήσεων!

85' Όλε - όλε από τους οπαδούς της Γιουνάιτεντ σε κάθε μεταβίβαση της μπάλας από τους παίκτες της ομάδας

80' Αλλαγή για την Άστον Βίλα. Ο Κίαραν Κλαρκ πέρασε στη θέση του Τζο Μπένετ

77' Τεράστια ευκαιρία χαμένη για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Ο Σίντζι Καγκάβα ολομόναχος στο ύψος του πέναλτι, σούταρε πολύ ψηλά πάνω από τα δοκάρια του Γκουζάν

71' Αλλαγή για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ. Ο Γουέιν Ρούνεϊ άφησε τη θέση του στον Ντάνι Γουέλμπεκ

67' Σέντρα - σουτ από τον Βέιμαν, η μπάλα σχεδόν... ακουμπάει το οριζόντιο δοκάρι, αλλά περνάει άουτ

60' Η Άστον Βίλα έχει τον απόλυτο έλεγχο με τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ πλέον απλά να περιμένει να τελειώσει το παιχνίδι...

53' Ο Μπεντεκέ σουτάρει με το δεξί μέσα από την περιοχή, ο Ντε Χέα πέφτει στην αριστερή του γωνία και διώχνει

50' Από το κόρνερ, ο Βέιμαν πήρε την κεφαλιά και ο Φαν Πέρσι έσωσε πάνω στη γραμμή!

49' Ο Ντε Χέα χάνει τη μπάλα μέσα από τα χέρια του έπειτα από σέντρα που του ήρθε από δεξιά, αλλά ο Ράφαελ απομακρύνει σε κόρνερ.

46' Έναρξη δευτέρου ημιχρόνου

Αλλαγή για την Άστον Βίλα πριν την έναρξη του δευτέρου μέρους. Ο Ελ Αχμαντί παίρνει τη θέση του Ενζόγκμπια.

45' + 2' Τέλος πρώτου ημιχρόνου

45' Μακρινό σουτ του Φλααρ, καμία τύχη

42' Ο Γκάμπριελ Αγκμπονλαχόρ δοκίμασε το πόδι του από το ημικύκλιο της περιοχής του Ντε Χέα, η μπάλα πέρασε δίπλα από το δεξί δοκάρι

Νέα αντεπίθεση από τους «κόκκινους διαβόλους», ωραία συνεργασία από τους Γκιγκς και Φαν Πέρσι με τον Ουαλό να μην τελειώνει τη φάση και τον Ολλανδό, αφού πρώτα... ξάπλωσε τον Γκουζάν και τον Μπένετ, έστειλε τη μπάλα στην αριστερή γωνία για το 3-0 και το προσωπικό του χατ-τρικ!

32' ΓΚΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ!

30' Η Άστον Βίλα μετά την... τρικυμία των πρώτων 15 λεπτών, έχει καταφέρει να ρίξει τον ρυθμό

19' Χειροκρότημα από όλο το γήπεδο στο 19ο λεπτό, προς τιμήν του Στίλιαν Πετρόφ που συνεχίζει τον αγώνα του απέναντι στη λευχαιμία

Καταπληκτικό σουτ από τον Ολλανδό αστέρα έπειτα από μπαλιά - διαβήτη του Ρούνεϊ!

13' ΓΚΟΛ για τη Γιουνάιτεντ! 2-0 και πάλι από τον Ρόμπιν Φαν Πέρσι!

11' Τεράστια ευκαιρία για την Άστον Βίλα με τον Μπεντεκέ να σουτάρει αμέσως μετά την πάσα του Βέιμαν και τη μπάλα να φεύγει πάνω από το οριζόντιο δοκάρι του Ντε Χέα

10' Δοκάρι για τη Γιουνάιτεντ! Ο Ράφαελ με ωραίο φαλτσαριστό σουτ έστειλε τη μπάλα να τραντάξει το δοκάρι του Γκουζάν

9' Εκπληκτική ενέργεια από τον Γκιγκς και σέντρα από αριστερά, ο Φαν Πέρσι έστρωσε με το κεφάλι στον Ράφαελ, αλλά αυτός αστόχησε.

«Campeones, campeones» από τους οπαδούς της Γιουνάιτεντ στις εξέδρες!

3' Καλή ευκαιρία για τη Γιουνάιτεντ! Ο Φαν Πέρσι με μονοκόματο σουτ από σέντρα του Βαλένσια, έστειλε τη μπάλα άουτ.

Από σέντρα του Ράφαελ από δεξιά στο δεύτερο δοκάρι, ο Γκιγκς γύρισε τη μπάλα στη μικρή περιοχή και ο Φαν Πέρσι από κοντά έκανε το 1-0!

2' ΓΚΟΛ για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ! Με την έναρξη του αγώνα, η πρώτη επίθεση κατέληξε σε γκολ!

1' Έναρξη της αναμέτρησης!

Ο κόσμος, εισήλθε στο γήπεδο με φανέλες που έγραφαν στο πίσω μέρος «πρωταθλητές για 20η φορά», ενώ χιλιάδες σημαίες για τον 20ο τίτλο έχουν ήδη φτάσει στα χέρια τους.

Δείτε εδώ σκηνές που εκτυλίχθηκαν έξω από το «Ολντ Τράφορντ».

Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ: Ντε Χέα, Ράφαελ, Τζόουνς, Έβανς, Εβρά, Βαλένσια, Γκιγκς, Κάρικ, Καγκάβα, Ρούνεϊ, Φαν Πέρσι

Στον πάγκο: Λίντεργκαρντ, Φέντιναντ, Ερνάντες, Νάνι, Γουέλμπεκ, Κλέβερλι, Μπίτνερ

Άστον Βίλα: Γκουζάν, Λόουτον, Φλααρ, Μπέικερ, Μπένετ, Ντελφ, Γουέστγουντ, Ενζόγκμπια, Αγκμπονλαχόρ, Βέιμαν, Μπεντεκέ

Στον πάγκο: Γκίβεν, Χόλμαν, Σίλα, Ελ Αχμαντί, Μπεντ, Μπόουερι, Κλαρκ