Υποβιβασμός… και ξύλο!(pics)

Οι οπαδοί της Στόκπορτ δεν άντεξαν να βλέπουν την ομάδα τους να υποβιβάζεται στη Blue Square Bet North με την ήττα (4-0) από την Κιντερμίνστερ. Μετά το πρώτο γκολ, ξέσπασαν, εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο του «Aggborough», αντάλλαξαν... μπουνιές με τους αντίπαλους ποδοσφαιριστες (!) και το ματς διεκόπη για 20 λεπτά.

Ο Άντονι Μάλμπον ήταν αυτός που πέτυχε το πρώτο από τα τέσσερα γκολ της Κιντερμίνστερ και… το ποτήρι ξεχείλισε.

Εξαγριωμένοι οπαδοί της Στόκπορτ εισέβαλαν στον αγωνιστικό χώρο και γρονθοκόπησαν ορισμένους από τους ποδοσφαιριστές της αντιπάλου ομάδας, ξεσπώντας για την άσχημη τροπή που πήρε το ματς, μετά το οποίο, η ομάδα τους υποβιβάστηκε στη Blue Square Bet North.

Παίκτες και διαιτητές προσπαθούσαν να ηρεμήσουν τον κόσμο και αναγκάστηκαν να τρέξουν στα αποδυτήρια, διακόπτοντας την αναμέτρηση για περίπου 20 λεπτά. Μόλις η κατάσταση εκτονώθηκε, επέστρεψαν στο γήπεδο για να συνεχίσουν το παιχνίδι. Η Στόκπορτ ηττήθηκε με σκορ 4-0 και υποβιβάστηκε...