Στεάουα Βουκ. - Τσέλσι 1-0 (τελικό)

Την ήττα με σκορ 1-0 γνώρισε η Τσέλσι στο Βουκουρέστι από τη Στεάουα στο πρώτο ματς των δύο ομάδων στους «16» του Γιουρόπα Λιγκ. Το England365.gr σας μετάφερε live την εξέλιξη της αναμέτρησης.

90+4' Τέλος της αναμέτρησης. Νίκη 1-0 για τη Στεάουα!

89' Σουτ του Λάμπαρντ, άουτ

85' Εκτέλεση φάουλ από τον Νταβίντ Λουίζ, η μπάλα λίγο πάνω από τα δοκάρια του Ταταρουσάνου

83' Ατομική ενέργεια και σουτ με το αριστερό από τον Μαρίν, ο Ταταρουσάνου απέκρουσε

80' Η Τσέλσι συνεχίζει να ασκεί πίεση, αλλά φαίνεται ότι δεν έχει ορθολογικό τρόπο να απειλήσει την αντίπαλη εστία

74' Πολύ καλό σουτ από τον Αζάρ, από πλάγια δεξιά μέσα στην περιοχή της Στεάουα, όμως η μπάλα πήρε πολύ ύψος...

73' Ο Λουσέσκου από αριστερά πατάει στην περιοχή της Τσέλσι, όμως ανοίγει πολύ τη μπάλα και ο Νταβίντ Λουίζ καλύπτει με το σώμα για να την αφήσει να βγει άουτ

69' Πάνω  - κάτω η μπάλα με την Τσέλσι να ψάχνει το γκολ και τη Στεάουα να βλέπει ότι με μια καλή αντεπίθεση μπορεί να προκαλέσει μεγάλη ζημιά

62' Η Τσέλσι έχει αφήσει για λίγο τα αμυντικά της καθήκοντα και αυτό προσπαθεί να εκμεταλλευτεί η Στεάουα, όμως κάθε προσπάθεια των επιθετικών της ανακόπτεται από τους ταχύτατους αμυντικούς των «μπλε»

58' Πρόβλημα με τον Πόπα, που όμως σηκώθηκε και θα συνεχίσει το ματς

56' Μονοκόματο σουτ από τον Τάνας, η μπάλα πέρασε λίγο δίπλα από το δεξί δοκάρι του Τσεχ

50' Η Τσέλσι κυνηγάει ένα γρήγορο γκολ για να ισοφαρίσει

46' Έναρξη δευτέρου μέρους

45' Λήξη ημιχρόνου

41' Ο Φερνάντο Τόρες σουτάρει, ο Ταταρουσάνου αποκρούει

39' Φοβερή χαμένη ευκαιρία για την Τσέλσι! Ο Όσκαρ βρήκε με πανέξυπνη πάσα τον Μπεναγιού και αυτός απέναντι από τον Ταταρουσάνου, πλάσαρε στην δεξιά γωνία για να δει τον αντίπαλο πορτιέρο να πραγματοποιεί εξαιρετική επέμβαση

Ο Ρουσέσκου ευστόχησε στο πέναλτι που κέρδισε ο ίδιος από τον Μπέρτραντ για το 1-0

34' Γκολ για τη Στεάουα

30' Το ματς έχει ηρεμήσει. Η Στεάου διατηρεί την κατοχή της μπάλας, αλλά η Τσέλσι έκλεισε όλα εκείνα τα κενά που εμφανίστηκαν στην άμυνά της στα πρώτα λεπτά

24' Κεφαλιά του Ιβάνοβιτς από εκτέλεση κόρνερ, άουτ

15' Η Τσέλσι κέρδισε μέτρα και με στημένες μπαλιές έχει καταφέρει να μεταφέρει το παιχνίδι στην περιοχή της Στεάουα

10' Κυκλοφορία της μπάλας από τη Στεάουα, χωρίς κάτι ουσιαστικό.

4' Πρώτη καλή στιγμή για τη Στεάουα, αλλά ο Αλεξάντρου Τσίπτσιου δεν βρήκε στόχο.

1' Έναρξη της αναμέτρησης

Στεάουα Βουκουρεστίου: Ταταρουσάνου, Ζουκαλά, Πίντιλι, Τσίπτσιου, Τάνας, Λατοβλέβιτσι, Ράπα, Σίρισες, Ρουσέσκου, Μπουρσεάνου, Πόπα

Στον πάγκο: Στάνκα, Γκάρδος, Φιλίπ, Πρεπελίτα, Τατού, Ιάνκου, Άντι

Τσέλσι: Τσεχ, Ιβάνοβιτς, Τέρι, Λουίζ, Μπέρτραντ, Μπεναγιούν, Μίκελ, Λάμπαρντ, Όσκαρ, Αζάρ, Τόρες

Στον πάγκο: Τέρνμπουλ, Κόουλ, Φερέιρα, Κέιχιλ, Αθπιλικουέτα, Μαρίν, Μάτα