Σμιθ: «Πάμε για την πρόκριση»!

Η ισοπαλία (2-2) κόντρα στην Έβερτον για τους «16» του Κυπέλλου Αγγλίας, γέμισε τον Ματ Σμιθ με αισιοδοξία εν όψει της ρεβάνς! Ο σκόρερ του δεύτερου τέρματος της Όλνταμ στο «Boundary Park», δήλωσε πως η ομάδα του θα πάει στο Μέρσεϊσαϊντ για να πάρει την πρόκριση!

«Τα εύσημα ανήκουν στην ομάδα. Κάναμε απίστευτη εμφάνιση, από τον τερματοφύλακα μέχρι και τους ποδοσφαιριστές που μπήκαν με αλλαγή στο ματς. Όλοι δουλέψαμε πάρα πολύ στις σέντρες και τις στημένες φάσεις όλη την προηγούμενη εβδομάδα. Έγινε μια πολύ καλή σέντρα από το κόρνερ που κερδίσαμε στο τελευταίο λεπτό και κατάφερα να πιάσω την κεφαλιά για να σκοράρω.

Αξίζαμε να πάμε σε ρεβάνς και να διεκδικήσουμε εκεί την πρόκριση. Με την εμφάνισή μας στο δεύτερο ημίχρονο, έπρεπε να πάρουμε κάτι από το ματς και το παλέψαμε μέχρι και την τελευταία φάση όπως φάνηκε. Πάμε πλέον στην έδρα της Έβερτον, γεμάτοι αυτοπεποίθηση για πρόκριση» ήταν τα λόγια του Σμιθ.