Τέλος στο σερί της Τζίλιγχαμ

Το φετινό αήττητο σερί της Τζίλιγχαμ, «έσπασε» στην 9η αγωνιστική της LeagueTwo. Παίζοντας από το 33ο λεπτό με δέκα παίκτες, οι πρωτοπόροι του πρωταθλήματος ηττήθηκαν από τη Ρότσντεϊλ με σκορ 2-1.

Οι «gills» βρέθηκαν πίσω στο σκορ από το 15ο λεπτό με το γκολ του Τουτ, ενώ στο 33’, ο Ντάνι Τζάκμαν αντίκρισε την κόκκινη κάρτα για να κάνει ακόμη πιο δύσκολα τα πράγματα για την ομάδα του.

Με την έναρξη της επανάληψης, ο Γκραντ έκανε το 0-2 για τη Ρότσντεϊλ, ενώ η Τζίλιγχαμ απλά μείωσε με τον Κέντουελ, δεκαπέντε λεπτά πριν το φινάλε.

Το αποτέλεσμα του αγώνα, επέτρεψε στην Πορτ Βέιλ να μειώσει τη διαφορά της από την κορυφή στους τρεις βαθμούς, μετά το 1-0 επί της Μπράντφορντ στο «Valley Parade».

Φλίτγουντ και Άκρινγκτον από τη μεριά τους, μείωσαν στους 5 πόντους τη δική τους απόσταση από την πρώτη θέση, επικρατώντας 2-1 των Μπαρνέτ και Γουίμπλεντον αντίστοιχα.