Χατ-τρικ σε ένα ημίχρονο ο Χάαλαντ, δύο πέναλτι κέρδισε η Σίτι με τη Γουλβς! (vids)

Δύο γκολ ο Έρλινγκ Χάαλαντ από το σημείο του πέναλτι, ένα με το κεφάλι και 6ο χατ-τρικ σε επίπεδο Premier League, με τη φανέλα της Μάντσεστερ Σίτι. Όπως και πέρυσι, έτσι και φέτος, βρίσκει τρία γκολ κόντρα στη Γουλβς!

Έχει ολοκληρωθεί πριν καν… τελειώσει η αναμέτρηση της Μάντσεστερ Σίτι με τη Γουλβς, με τους «πολίτες» να επικρατούν με 3-0, χάρη στο χατ-τρικ του Έρλινγκ Χάαλαντ.

Ο Νορβηγός μετουσίωσε αρχικά σε γκολ το πέναλτι που κέρδισε στο 13ο λεπτό ο Γκβάρντιολ, για να κάνει δύο τα γκολ του στο 36’.

Πήρε την κεφαλιά εντυπωσιακά από άπαντες και νίκησε με χαρακτηριστική ευκολία τον Ζοσέ Σα, που δεν έπεσε καν, μην έχοντας περιθώριο αντίδρασης.

Το τρίτο γκολ του «Viking» έλαβε χώρα στις καθυστερήσεις του πρώτου μέρους, εκ νέου από το σημείο του πέναλτι. Ίδια γωνία με το πρώτο, έπεσε σωστά αυτή την φορά ο Ζοσέ Σα, αλλά το 6ο του χατ-τρικ σε επίπεδο Premier League είναι γεγονός!