Τρέλα στο Βόρειο Λονδίνο: Δοκάρι και ακυρωθέν γκολ η Τότεναμ και αμέσως 2-0 η Άρσεναλ! (vids)

Απίστευτος ο ρυθμός στο ντέρμπι του Βόρειου Λονδίνου με την Άρσεναλ να γλιτώνει την ισοφάριση με τη βοήθεια του δοκαριού και του VAR και να καταφέρνει να βρει δεύτερο γκολ σε αντεπίθεση!

Ο Ρομέρο στο 20ο λεπτό είχε κεφαλιά στο δοκάρι, δυο λεπτά αργότερα ο Φαν ντε Φεν που είχε προωθηθεί για εκτέλεση κόρνερ πλάσαρε σωστά τον Ράγια, αλλά ήταν εκτεθειμένος και η Άρσεναλ άκουσε πολύ καλά το κάλεσμα της τύχης.

Έτσι, στο 27ο λεπτό από μαγική διαγώνια μπαλιά προς τον Σάκα και κατέβασμα του Άγγλου, έγινε το 2-0 για την Άρσεναλ με αριστερό πλασέ!