Πάλι αυτός, μόνο αυτός: Ο Μπέλιγχαμ «σκότωσε» ξανά την Μπαρτσελόνα στο 91’! (vid)

Απίθανος Τζουντ Μπέλιγχαμ, έκρινε το «Clasico» στην Ισπανία, σκοράροντας το νικητήριο γκολ της Ρεάλ Μαδρίτης επί της Μπαρτσελόνα, στο 91ο λεπτό!

Την δεύτερή της νίκη απέναντι στην Μπαρτσελόνα, στην τρέχουσα αγωνιστική περίοδο σε επίπεδο πρωταθλήματος, πανηγύρισε η Ρεάλ Μαδρίτης, η οποία επικράτησε με 3-2, και πάλι με ανατροπή.

Και απόλυτος πρωταγωνιστής, ποιος άλλος; Ο Τζουντ Μπέλιγχαμ. Ο Άγγλος επιθετικός, όπως είχε κάνει και στο 2-1 του πρώτου γύρου, έκρινε τη συνάντηση.

Διαμόρφωσε το τελικό 3-2 στο 91ο λεπτό και έστειλε τη «Βασίλισσα» στο +11 από τους Καταλανούς και τους 81 βαθμούς.

Πρώτο του γκολ με τη Ρεάλ Μαδρίτης μετά από δύο μήνες, δεν είχε σκοράρει από το 4-0 επί της Τζιρόνα, τον Φεβρουάριο!