Τι έχει κάνει η Μπλάκπουλ σε… 15 λεπτά κόντρα στην Μπάρνσλεϊ; Το καλύτερο φετινό ημίχρονο αγγλικής ομάδας! (pic)

Απίθανη εμφάνιση της Μπλάκπουλ, στο πρώτο δεκάλεπτο της αναμέτρησης με την Μπάρνσλεϊ εντός έδρας, με τους γηπεδούχους να προηγούνται με 1-0, αλλά να έχουν πραγματοποιήσει το κορυφαίο ημίχρονο αγγλικής ομάδας για φέτος!

Ξέρουμε πόσο πολύ θέλει τη νίκη απέναντι στην Μπάρνσλεϊ η Μπλάκπουλ. Οι λόγοι είναι προφανείς.

Βρισκόμαστε μία αγωνιστική πριν το τέλος της φετινής σεζόν στη League One, απέχει τρεις πόντους από την εξάδα και αν καταφέρει να επικρατήσει, τότε θα μειώσει τη διαφορά τόσο από την Όξφορντ Γιουνάιτεντ, όσο και από την 5η αντίπαλό της, στους δύο βαθμούς.

Όλα θα είναι ανοιχτά. Και για τον λόγο αυτόν, μπήκε στο γήπεδο με το «μαχαίρι» στα δόντια. Προηγείται με 1-0 από το 12ο λεπτό με τον Κάρεϊ, έχει την κατοχή της μπάλας στο 60%, έχει εκτελέσει επτά κόρνερ, έχει έξι ευκαιρίες για γκολ!

Απίθανη Μπλάκπουλ, όλα δείχνουν πως αν το σύνολο του Νιλ Κρίτσλεϊ σκοράρει ξανά, τότε θα «κλειδώσει» την τέταρτη συνεχόμενη νίκη της στο πρωτάθλημα!