Αν έμπαινε αυτό: Ο Σαλάχ θα ξεπεράσει δύσκολα τη χαμένη ευκαιρία που θΆ άλλαζε τον προημιτελικό (vid)

Ο Μοχάμεντ Σαλάχ βρέθηκε σε κακή βραδιά στο Μπέργκαμο και αυτό αποτυπώθηκε με τον χειρότερο τρόπο στη μεγάλη ευκαιρία που απώλεσε στα τελευταία λεπτά του πρώτου ημιχρόνου. Αν εκεί έκανε το 2-0, όλα θα μπορούσαν να είναι διαφορετικά για τη Λίβερπουλ…

Ο Αιγύπτιος φορ έγινε αλλαγή λίγο μετά τη συμπλήρωση μιας ώρας αγώνα κόντρα στην Αταλάντα, έχοντας προσφέρει ελάχιστα, πέρα από το γκολ με την εύστοχη εκτέλεση πέναλτι στο 7ο λεπτό.

Λίγο πριν την ανάπαυλα ξεσήκωσε τον πάγκο των «κόκκινων», τους γέμισε ελπίδα, αλλά η λόμπα που επιχείρησε έφυγε μακριά από την εστία των Ιταλών.

Η τεράστια χαμένη ευκαιρία τον έκανε να σκύψει το κεφάλι, επηρέασε την ψυχολογία του και η αλήθεια είναι πως αν εκεί γινόταν το 2-0, τότε ίσως όλα να ήταν διαφορετικά το πρωί της Παρασκευής…