Η Γιουνάιτεντ χάνει από την Μπόρνμουθ και μπορεί να νιώθει… τυχερή στο πρώτο 20άλεπτο! (vid)

Κακή εικόνα, τρομερά αμυντικά προβλήματα, γκολ ο Ντομινίκ Σολάνκε και όλα… άσχημα για τη Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ στο «Βιτάλιτι». Ίσως το μοναδικό θετικό να είναι πως έχει μείνει το 1-0!

Ένα πολύ κακό πρώτο 20άλεπτο βιώνει στο «Βιτάλιτι» η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, η οποία βρίσκεται πίσω στο σκορ από την Μπόρνμουθ, από το 16ο λεπτό.

Κυριαρχούν τα «κεράσια», εξαργύρωσαν ιδανικά την ανωτερότητά τους και είδαν τον Σολάνκε να γίνεται ο πρώτος παίκτης στην ιστορία του συλλόγου, που ξεπερνά τα 17 γκολ, σε μία σεζόν της Premier League.

Ο Γκαρνάτσο γύρισε άσχημα την μπάλα πίσω, ο Καμβουαλά γλίστρησε και ο Σολάνκε νίκησε τον Ονάνα για το 1-0.

Πέντε λεπτά μετά, οι «κόκκινοι διάβολοι» όχι απλά δεν έχουν συνέλθει, αλλά μοιάζουν τυχεροί που το σκορ είναι μόλις… 1-0. Έκανε μεγάλη επέμβαση ο Ονάνα στην προσπάθεια του Κέρκεζ, είχε σημαντική στιγμή ο Σινιστέρα στο 21’!