«Ελάτε, σας βάλαμε… εννιά»: Το Γιουνάιτεντ – Λίβερπουλ ξεκίνησε από τις ακαδημίες με συντριβή!

Εκπληκτική η U-18 της Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, επικράτησε με 9-1 εκτός έδρας της Λίβερπουλ και οι φίλοι της ξεκίνησαν «καζούρα» από… νωρίς. Η αισιοδοξία τους για το ντέρμπι είναι τεράστια, η αρχή έγινε και αναμένουν το ματς στο «Ολντ Τράφορντ», σε 24 ώρες από τώρα!

Μία τεράστια νίκη απέναντι στη Λίβερπουλ πανηγύρισε η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ, με την U-18 των «κόκκινων διαβόλων» να επικρατεί με 9-1, εκτός έδρας των «κόκκινων».

Η Γιουνάιτεντ ήταν εκπληκτική, σκόραρε στο 1ο λεπτό, προηγήθηκε με 4-0 μέχρι το 25’ και το ημίχρονο ολοκληρώθηκε στο 4-1.

Ωστόσο, ο Γουίτλεϊ ήταν εξαιρετικός και ολοκλήρωσε το χατ-τρικ του στο 57’, με τον δείκτη του σκορ να παίρνει… ακραίες διαστάσεις, μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας. Ο Μπιανκέρι διαμόρφωσε το τελικό αποτέλεσμα και η Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ συνεχίζει στην κορυφή της βαθμολογίας, την ώρα που η Λίβερπουλ και δίχως νίκη εδώ και δύο μήνες!