Ο Μακ Άλιστερ έκοψε την άμυνα της Μπράιτον στη μέση και ο Σαλάχ «εκτέλεσε» για την ανατροπή! (vid)

Η Λίβερπουλ έκανε την ανατροπή απέναντι στην Μπράιτον με τον Μοχάμεντ Σαλάχ να εξιλεώνεται για τις χαμένες ευκαιρίες του πρώτου ημιχρόνου και να βρίσκει δίχτυα στο 65ο λεπτό της αναμέτρησης από εξαιρετική ασίστ του Μακ Άλιστερ!

Ο Αιγύπτιος σούπερ σταρ των «κόκκινων» πήρε την τρομερή κάθετη που του έκανε ο «Μάκα» από τα όρια της περιοχής και με αριστερό πλασέ χαμηλά νίκησε τον Φερμπρούγκεν για το 2-1 της Λίβερπουλ.

Αυτό ήταν το 16ο γκολ του Σαλάχ στη φετινή Πρέμιερ Λιγκ και έρχεται στο καταλληλότερο σημείο, για να ωθήσει την ομάδα του στη νίκη πριν και από το ντέρμπι της Σίτι με την Άρσεναλ.