Ένα «Σεντ Τζέιμς Παρκ» στο πόδι: Τρομερά παράπονα από τη Νιούκαστλ για το 2-1 του Κούντους! (vids)

«Χαμός» στο «Σεντ Τζέιμς Παρκ», τρομερά παράπονα από τη Νιούκαστλ για το γκολ με το οποίο η Γουέστ Χαμ έκανε το 2-1!

Έχει καταλάβει κανείς τι ακριβώς συνέβη στο 55ο λεπτό του πρώτου μέρους της αναμέτρησης της Νιούκαστλ με τη Γουέστ Χαμ;

Απίθανη φάση που προκάλεσε τεράστιες αποδοκιμασίες. Όλα ξεκίνησαν όταν ο διαιτητής της συνάντησης, ο Τζόουνς, σφύριξε φάουλ σε βάρος του Σερ και υπέρ του Κούντους.

Άπαντες εκνευρίστηκαν, καθώς ο επιθετικός των φιλοξενούμενων βρήκε άθελά του τον στόπερ των «καρακαξών» στο πρόσωπο. Ωστόσο, ο ρέφερι της συνάντησης έδωσε αμυντικό φάουλ, θεωρώντας πως πρώτος τράβηξε ο Σερ.

Αυτός έμεινε στο έδαφος, ο Τζόουνς κατευθυνόταν προς την μπάλα για να δείξει το σημείο εκτέλεσης, αλλά ο Πακετά αποφάσισε να παίξει γρήγορα. Το έκανε, βρήκε τον Μπόουεν, αυτός έδωσε στον Κούντους και το 2-1 είναι γεγονός. Τρομερά παράπονα από τον Χάου, έμεινε κάτω ο Σερ για αρκετά λεπτά, μέτρησε το γκολ και έχουμε την ολική ανατροπή!