Η Ρέξαμ… ανεβαίνει: Τεράστια νίκη, 2η σε ισοβαθμία, ο Μάλιν την στέλνει στη League One! (vids)

Πανηγυρίζει… όλη η Ουαλία. Τεράστια νίκη για τη Ρέξαμ στο «ντέρμπι» της αγωνιστικής της League Two, με αντίπαλο τη Μάνσφιλντ. Επικράτησε με 2-0, σκόρερ ξανά ο Μάλιν, «έπιασε» την αντίπαλό της, απέχει έναν πόντο από την κορυφή!

Μία τεράστια νίκη πανηγύρισε η Ρέξαμ, στο πλαίσιο της 41ης αγωνιστικής της League Two, με τους Ουαλούς να επικρατούν με 2-0 της Μάνσφιλντ, που πήγε στο «Racecourse Ground» ως πρωτοπόρος.

Σε αυτό το γήπεδο όμως, υπάρχει φαβορί και η ομάδα του Φιλ Πάρκινσον θέλησε να το αποδείξει με τον πλέον χαρακτηριστικό τρόπο. Κυριάρχησε σε ολόκληρη την συνάντηση, είχε τέσσερις εντός εστίας τελικές προσπάθειες, δέχθηκε μόλις ένα σουτ σε βάρος της και ο Πολ Μάλιν της χάρισε τη νίκη.

Σκόραρε από μία φορά σε κάθε ημίχρονο και έφτασε τα 18 γκολ φέτος, έχοντας μοιράσει και έξι ασίστ. Το σκορ άνοιξε στο 32ο λεπτό, για να έρθει στο 67’ και να διαμορφώσει το τελικό αποτέλεσμα.

Έμεινε στην 3η θέση η Ρέξαμ, αλλά ισοβαθμεί πλέον με τη Μάνσφιλντ στους 73 βαθμούς. Στο +3 από την 4η Μίλτον Κέιντ Ντονς, απέχει μόλις έναν πόντο από την Στόκπορτ που είναι πρώτη, αλλά με ματς λιγότερο!